Zamknij
REKLAMA

Jak działa maszyna do znakowania sitodrukiem?

14:02, 05.05.2022 | .
Skomentuj

Znany i lubiany przez wielu przedsiębiorców i użytkowników prywatnych sitodruk to jedna z najpopularniejszych metod drukowania na tkaninach. Doskonale sprawdza się w produkcji koszulek, bluz i innych elementów odzieży, które mają posiadać grafikę lub logo. Jak to działa w praktyce?

Do sitodruku wykorzystuje się specjalne maszyny znakujące. Znakować można niemal wszystko – torby, plecaki, odzież. Nawet nie wiesz, ile rzeczy, które znajdują się w Twojej szafie powstały na skutek wykorzystania właśnie sitodruku. Poniżej wyjaśniamy, na czym polega ta technologia i jak działa sprzęt, który umożliwia jej przeprowadzenie.

Zalety sitodruku – dodasz jakąś od siebie?

Zalety, jakie ma sitodruk, można mnożyć. Po pierwsze, jest to tani sposób na zadrukowanie większej ilości sztuk odzieży- na przykład koszulek. Myśląc o rozpoczęciu sprzedaży tego typu produktów, najpierw trzeba wybrać sprawdzoną i doświadczoną drukarnię. Te najlepsze dają możliwość wglądu w rodzaje nadruków (na przykład poprzez wysyłanie zainteresowanym klientom próbek).

Po drugie, sitodruk jest metodą gwarantującą jakość. Nie ma mowy o tym, aby odpowiednio zadbana koszulka z nadrukiem wykonanym sitodrukiem zniszczyła się w eksploatacji czy praniu. Biorąc pod uwagę staranność i precyzję, z jaką działają maszyny do znakowania sitodrukiem, to po prostu nie jest możliwe. Konieczne jest jednak pranie takich ubrań w temperaturze niższej niż 50 stopni.

Po trzecie wreszcie – sitodruk daje możliwość uzyskania niesamowicie jakościowego produktu. Szeroka paleta barw i wyraziste kolory nie są już wyzwaniem. Istnieje nawet możliwość nadruku gradientu czy logo o neonowej barwie. Z tej możliwości korzysta coraz więcej osób, które doceniają również szybki czas realizacji zamówienia. Okazuje się bowiem, że sitodruk to nie tylko metoda efektywna i daje świetne efekty, ale też bardzo szybka.

Działanie maszyny do znakowania sitodrukiem

Aby nadrukować wybrany obraz, zdjęcie lub grafikę z wykorzystaniem sitodruku, należy pamiętać, że potrzebny jest szablon, dzięki któremu będzie możliwe późniejsze efektywne wykonanie pracy. Do tego między innymi służy maszyna do znakowania sitodrukiem. Pozwala ona na przygotowanie szablonu, a następnie przeniesienie go odpowiednią metodą na materiał. Istnieje możliwość doboru farb i sposobów pracy.

Do wykonania sitodruku wysokiej jakości niezbędna jest farba graficzna dodana do urządzenia. Nie można zapomnieć także o końcowym elemencie sitodruku, czyli wysuszeniu gotowych produktów w odpowiedniej temperaturze. Maszyny do znakowania sitodrukiem działają bezawaryjnie. Nie są także skomplikowanymi urządzeniami.

Ceny maszyn z reguły są wysokie, więc znacznie lepiej jest regularnie zlecać wykonywanie partii nadruków wybranej drukarni niż inwestować we własny sprzęt. Szczególnie że obsługa maszyn nie należy do najłatwiejszych. Wymagane jest zaznajomienie się z dodatkowymi jej elementami, takimi jak na przykład ostrza do powlekania. Właściwy dobór elementów dodatkowych to także bardzo ważna kwestia.

______________________

Biuro rachunkowe czy samodzielne prowadzenie księgowości? Co wybrać? 

Leasing samochodowy - czym jest i na czym polega?

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%