Zamknij

Spotkanie Zenona Różyckiego z mieszkańcami Osiedla Lotnisko

21:01, 04.10.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W Zajeździe pod Kasztanem przedstawiciele Komitetu Wyborczego Zenona Różyckiego spotkali się z mieszkańcami Osiedla Lotnisko. Na spotkaniu było kilkadziesiąt osób.

Tradycyjnie Zenon Różycki kandydat na Prezydenta Grudziądza przedstawił propozycję dla mieszkańców Grudziądza, aby podpisali z nim i z radnymi Kontrakt Prezydencki. Jest to forma, w której zawarte są założenia programowe jakie mają być realizowane w nadchodzącej kadencji po wygraniu wyborów. Szczegóły programu oraz sylwetki kandydatów na radnych możecie znaleźć na stronie komitetu www.forumrozwojugrudziadza.pl

Pod koniec spotkania głos zabrali mieszkańcy i zadali naprawdę sporo pytać. Pytano o budynki przy ulicy Lotniczej, dlaczego te budynki są tylko parterowe, czy nie szkoda terenów, można by było przecież zrobić kilka pięter. Zenon Różycki odpowiedział, że tego oczekiwali od niego mieszkańcy, wszyscy bowiem chcą mieszkać na parterze. Ponadto taki sposób budowy wyeliminował problem wspólnych klatek schodowych, których nikt nie sprząta, nikt nikogo nie zalewa, nie ma schodów, co jest istotne dla osób starszych. Przedstawione argumenty były przekonywujące.

Na spotkaniu poruszono również kwestię zwierząt domowych. Przypominamy, że dzisiaj jest Światowy Dzień Zwierząt. Problemów wskazano wiele: problem bezdomności zwierząt, problem odpowiedzialności właścicieli zwierząt, problem grzebania zwierząt i jeszcze wiele innych. Jednym z ciekawszych tematów była odpowiedź kandydata na Prezydenta Zenona Różyckiego w sprawie budowy grzebowiska dla zwierząt. Wynika z niej, że przygotowania są w trakcie i są w zaawansowanej fazie. Kandydat stwierdził, że gdyby nie opieszałość radnych i urzędników odpowiedzialnych za zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, grzebowisko dawno było by wybudowane.

Zwracamy uwagę, że kandydaci na radnych z innych komitetów mają w swoich programach budowę takiego obiektu dla mieszkańców Grudziądza. Wynika więc z tego, że nie wiedzą co się w mieście już dzieje i obiecują coś co jest już w trakcie tworzenia.

O innych obietnicach przedwyborczych będziemy jeszcze pisać na portalu.

 

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone