Zamknij

Kandydat na prezydenta przedstawił pakiet dla seniorów

13:53, 11.10.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Kandydat na prezydenta Marek Sikora przedstawił pakiet dla seniorów jaki przygotował jego komitet wyborczy. Pakiet zawiera pięć punktów.

  1. Chcemy zbudować ośrodek wytchnieniowy, w którym znajdą opiekę osoby niepełnosprawne, schorowane i potrzebujące stałej opieki w oparciu o środki unijne. W takim ośrodku będzie fachowa opieka, pielęgniarki, opiekunowie, którzy zajmą się takimi osobami, aby na klika dni uwolnić opiekunów i dąć im chwile wytchnienia.
  2. Kolejny pomysł dotyczy badań profilaktycznych, które byłyby finansowane przez miasto. W przyszłym roku planowane są takie badania serca i aorty. To nie są duże koszty, to kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. Badania bez kolejek, bez rejestracji, bezpłatne dla seniorów będzie wykonywał m.in. kardiochirurg lek. Radomir Skowronek.
  3. Trzeci pomysł to kontynuacja działań w zakresie wspierania i rozwój dziennych domów pobytów. Całość ma być finansowane ze środków unijnych.
  4. Kolejny pomysł to bezpłatne kursy komputerowe dla seniorów, organizowane w klubach seniorów na osiedlach.
  5. Ostatni pomysł to aktywizacja seniorów w zakresie rekreacji, aby więcej się ruszali. Chcemy opłacić instruktorów, którzy poprowadzą zajęcia ruchowe.

Na zakończenie konferencji Marek Sikora zapowiedział, że w przyszłym tygodniu przedstawi również szczegóły pilotażowego program Banku Światowego na finansowanie programów dla aktywizacji seniorów.

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone