Zamknij
REKLAMA

Nadchodzi przełom w onkologii! To będzie lek na raka?

13:26, 12.10.2021 | Źródło: Interia.pl
Skomentuj
REKLAMA

To może być przełom w walce z rakiem. Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego opracowali lek, który pomoże walczyć z tą chorobą. 

Wielkie odkrycie badaczy z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Uczeni we współpracy z firmą NuCana dokonali oceny innowacyjnego leku przeciwnowotworowego.

Naukowcy odkryli, że substancja pozyskiwana z himalajskich grzybów ma 40 razy silniejsze działanie przeciwnowotworowe od obecnie stosowanych preparatów. 

Chodzi o himalajskiego grzyba Cordyceps militaris, który od setek lat stosowany jest w medycynie chińskiej. 

Wyniki opisano w "Clinical Cancer Research". Preparat, który został nazwany NUC-7738 ma szybciej zabijać komórki nowotworowe niż jego macierzysty związek. Co więcej, ma niewielkie skutki uboczne.

- Uczonym z NuCana udało się zaprojektować terapię, która omija mechanizmy immunologiczne i prowadzi do wytworzenia wysokiego poziomu 3'-dATP w organizmie. Substancja ta przedostaje się do komórek nowotworowych i zwalcza guza - czytamy na portalu Interia.pl.

Działanie leku jest analizowane w badaniu klinicznym pierwszej fazy. Biorą w nim udział pacjenci, którzy, jak donosi Interia są "oporni na konwencjonalne leczenie". 

Lek, jak podsumowują naukowcy "jest dobrze tolerowany przez pacjentów i wykazuje szerokie spektrum aktywności przeciwnowotworowej".

(Źródło: Interia.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%