Od 1 lipca rodzice i opiekunowie z województwa kujawsko-pomorskiego złożyli prawie 68 tys. wniosków o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. W całym kraju do ZUS-u wpłynęło już 1 mln 133 tys. wniosków złożonych elektronicznie.
Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na uczące się dziecko w wieku do 20 lat lub do 24 lat w przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością. Nie przysługuje natomiast na dzieci uczęszczające do tzw. zerówek ani na studentów. W ramach programu rodzice – niezależnie od dochodu – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup m.in. zeszytów, długopisów, flamastrów czy innego wyposażenia potrzebnego uczniowi – informuje Krystyna Michałek, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.
Tylko w ciągu dziesięciu dni rodzice z Kujaw i Pomorza złożyli prawie 68 tys. wniosków o 300 plus. Najwięcej wpłynęło w Bydgoszczy (10,7 tys.), Toruniu (6,1 tys.) oraz w powiecie inowrocławskim (niemal 5,3 tys.) – dodaje rzeczniczka.
300 złotych dla ucznia – tylko do końca listopada
Wnioski o świadczenie 300 plus na wyprawkę szkolną można składać wyłącznie elektronicznie. Dostępne kanały to: Platforma Usług Elektronicznych (PUE/eZUS), aplikacja mZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczna. Nabór wniosków trwa do 30 listopada. Po tym terminie złożenie wniosku będzie możliwe tylko w przypadku, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po tej dacie.
Kiedy ZUS wypłaci świadczenie
Rodzice, którzy złożą poprawnie wypełniony wniosek do 31 sierpnia, otrzymają środki do końca września. Osoby, które złożą wniosek później – czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie – otrzymają pieniądze w ciągu dwóch miesięcy od daty złożenia. Środki z programu wypłacane są wyłącznie na rachunek bankowy, a pierwsze przelewy zostały już zrealizowane.
Każda osoba, która złoży wniosek, także za pośrednictwem bankowości elektronicznej czy portalu Emp@tia, może śledzić status swojego wniosku oraz uzyskać szczegółowe informacje na jego temat na portalu PUE/eZUS.
NIK: Nieprawidłowości w ośrodkach kultury. Wójt Gminy G
Żałosna patologia hien .
Sam sobie
10:39, 2025-07-16
Ważne zmiany dla kierowców. Od czwartku otwierają część
ta robota to mistrzostwo świata jak można wszystko spie*****ć !!! gratulacje !!!! a tak na marginesie , skończcie już z tą kostką w mieście , bo tu ona gra główna rolę a nie trwałość i użytkowość, z uporem osła ktoś lansuje tą formę👎👎 !!!!!!!!
taki sobie
08:41, 2025-07-16
NIK: Nieprawidłowości w ośrodkach kultury. Wójt Gminy G
Wójt Gminy Grudziądz, delikatnie mówiąc, jakoś tak nonszalancko, żeby nie powiedzieć, iż lekceważąco podchodzi do problemu, który chyba nie jest błahy. Próbuje sprawić wrażenie, że zrobił wszystko, co należało, a nawet jak nie, to w przyszłości się poprawi. Szkoda, że NIK nie ma narzędzi do finansowego i dyscyplinarnego, solidnego ukarania winnych, bo może wówczas odpowiedzialne osoby, organy, urzędnicy błyskawicznie przywróciliby sprawy do należytego stanu, a w przyszłości - o ile mieliby jeszcze kiedykolwiek taką szans3 nie dopuściłyby
Pan wójt
07:35, 2025-07-16
NIK: Nieprawidłowości w ośrodkach kultury. Wójt Gminy G
Nie wygląda to dobrze - na stronie NIK opublikowane zostały przywołane w artykule protokoły z kontroli, jedno co się nasuwa to, że nikt nikogo nie kontroluje, nie sprawdza - a winien, osoby które winny to robić - przeprowadzac kontrolę - sprawować nadzór - nie wywiązują się z ustawowych obowiązków, chyba że wynika to z braku wiedzy merytorycznej lub doświadczenia, ale to zupełnie inna bajka
gość
23:06, 2025-07-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz