Zamknij

Wandale bezlitośni dla grudziądzkich kamienic

19:50, 13.05.2018 | S.K
REKLAMA
Skomentuj
Pieniądze mieszkańców Grudziądza wyrzucane w błoto.

Grudziądz jest malowniczo położony na prawym brzegu Wisły, na Pomorzu Nadwiślańskim. Ciekawą atrakcją naszego miasta są np. ruiny Zamku Krzyżackiego. Ze wzgórza zamkowego możemy zejść na przechadzkę po starym mieście, a w jego sercu znajdziemy średniowieczny rynek. Do najbardziej interesujących fragmentów miejskich fortyfikacji należy między innymi Brama Wodna. Jednak Grudziądz może pochwalić się także wieloma pięknymi kamienicami. Wiele z nich odrestaurowano i to nie tylko te należące do miasta. Remonty ciągle trwają. Ale chyba ich kulminacyjnym punktem była renowacja kamienicy przy ul. Focha. Odnowiony budynek został doceniony w ogólnopolskim plebiscycie "Modernizacje roku 2015". W kategorii budynki mieszkalne zajął drugie miejsce.

Niestety lokatorzy wyremontowanych nieruchomości nie zawsze potrafią docenić ten fakt. Wyremontowane kamienice bywają dewastowane, często przez samych mieszkańców tych obiektów. Taki  los między innymi spotyka inną kamienicę przy ul. Focha (należącą do MPGN), z której widok rozciąga się na grudziądzki Teatr. Kamienica jest również odnowiona jak ta, która została zauważona we wspomnianym wyżej plebiscycie. Na razie wandale grasują na wysokości pierwszego pietra, ale w opłakanym stanie jest również parter i piwnica. To właśnie tam najczęściej organizowane są „spotkania przy piwku” po których zostają np. ślady na ścianach w postaci pseudograffiti, walające się butelki i śmieci. A bywa i tak, że służy jako noclegownia dla bezdomnych. 

W galerii znajdziecie zdjęcia piwnicy usytuowanej w jednej z grudziądzkich kamienic, w centrum Grudziądza. Przypominamy, że jest to kamienica po gruntownym remoncie wnętrza oraz elewacji. Od strony podwórka dodatkowo została ocieplona.

 

(S.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

LokatorkaLokatorka

2 0

Wszyscy, łącznie z administracją i policją wiedzą czyje to dzieło. Jeżeli się nie zrobi porządku z jedną rodziną z Focha 24 i jedną z Focha 24a, to będzie jeszcze gorzej. To nie sa zniszczenia spowodowane przez lokatorów tych kamienic, to "goście" z Kwiatowej, z Batorego, z Toruńskiej - pseudokibice. 22:07, 14.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

1 0

dać im jeszcze 500+ aby na farbę stykło 22:39, 14.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ManiekManiek

0 0

A każdy wie kto wpiwnicy siedzi 14:38, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GhGh

3 0

Niestety ale jednej z rodzinek która jest sprawcą dajcie namiot i pod most. Obwiniacie lokatorow a to tylko patolusy z jednej rodzinki i ich znajomi... a jak sie wzywa policje bo robia rozruby po nocach to nawet nie racza przyjechać bo sie boja. Sami jesteście sobie winni. 10:15, 17.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone