Zamknij
REKLAMA

Burze z gradem zbliżają się do Grudziądza

10:50, 13.06.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Zgodnie z prognozami burza miała być w nocy z środy na czwartek. Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że przebieg zdarzeń w ciągu najbliższych kilku godzin może być bardzo zróżnicowany!

W tej chwili w pasie od Kujaw przez Pomorze kształtują się nowe bardzo gwałtowne komórki burzowe, ich trajektoria jest skierowana na północ z odchyleniem na północny wschód, więc każde miasto od Bydgoszczy i Torunia po Zatokę jest na linii komórek burzowych. W ich zasięgu będą miasta: Grudziądz, Kwidzyn, Malbork, Gniew, Nowe, Tczew. 

Rozwój burz z każdym kwadransem się zmienia, więc apelujemy do osób przebywających na zewnątrz o rozwagę tak jak i szczególną ostrożność!
Dzisiejsze burze mogą przynieść ekstremalne porywy wiatru zstępującego podczas przechodzenia rdzenia burzowego, nawalne opady deszczu, oraz grad dochodzący rozmiarem do 3-5cm.
W przypadku zaobserwowania superkomórki istnieje możliwość pojawienia się dziś trąby powietrznej. 

ventusky - radar z godziny 10:30 na zdjęciu

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

gośćgość

0 0

http://pogodynka.pl/polska/radary

W lewym dolnym rogu okienka z mapą jest symbol trójkąta "play" - odtwórz. Po rozwinięciu panelu szukamy ponownie trójkąta "play" i naciskamy go. Zacznie się odtwarzać rzeczywisty przebieg opadu, skokowo odświeżane dane są co 10 minut. Dodatkowo polecam śledzenie na żywo wyładowań atmosferycznych doziemnych na stronie https://www.lightningmaps.org Kolejną stroną z prognozowanymi zjawiskami jest https://www.ventusky.com/ jeszcze jedno modelowanie przystępne dla każdego http://www.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=2019 to się przydaje. Polecam jeszcze nim RCB wyśle ostrzeżenia http://pogodynka.pl/ostrzezenia 17:51, 15.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA