Zamknij
REKLAMA

Festiwal Przypalanka. Konkurs na Złotą Karafkę

07:34, 20.09.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Nalewki i likiery należą do grona kulinarnego dziedzictwa Grudziądza. W naszym mieście do wybuchu II wojny światowej działało kilka konkurencyjnych fabryk alkoholi, z których najsłynniejszą była Fabryka Wódek i Likierów Alojzego Ruchniewicza. Produkty z tej fabryki były nagradzane złotymi medalami na wielu wystawach przemysłowych, a napis Grudziądz na etykietach wykonanych po polsku rozsławiał nasze miasto jeszcze w czasach zaborów.

Tradycja wyrobu nalewek w Dolinie Dolnej Wisły jest bardzo długa i wciąż żywa. Wielu amatorów produkuje specjały oparte na ziołach, owocach i miodzie, korzystając z dawnych przepisów i strzeżonych rodzinnych receptur. Aby zachować te receptury od zapomnienia, zapraszamy wszystkich producentów do udziału w konkursie na najlepszą nalewkę Festiwalu.

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Festiwalu Przypalanka, tj.: www.przypalanka.grudziadz.pl

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela Pani Adrianna Klimkiewicz, Wydział Promocji i Wizerunku Miasta, tel. 56 45 10 457, e-mail: [email protected]

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA