Zamknij
REKLAMA

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

21:40, 18.11.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Złote Gody to wyjątkowy jubileusz, który obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. To z pewnością niezwykła rocznica, którą może pochwalić się niewiele par małżeńskich. W poniedziałek 18.11. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu mieliśmy przyjemność gościć jubilatów obchodzących 50. rocznicę ślubu.

18 listopada o godzinie 11:00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu odbyła się uroczystość wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

„Dzisiejsza uroczystość jest szczególna i niezwykła, bo niewiele jest rodzin, które zgodnie i szczęśliwie przeżywają wspólnie tak długi okres czasu. Minęło 50 lat od chwili, gdy związaliście się Państwo węzłem małżeńskim przyrzekając sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską” – powiedziała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyna Bozińska.

Na uroczystości obecnych było 16 spośród 17 par, które zawarły związek małżeński w 1969 roku i otrzymały medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Prezydent Maciej Galmowski dokonał uroczystego aktu dekoracji medalami oraz pogratulował seniorom imponującej rocznicy. Wyraził podziw i szacunek dla zebranych małżeństw, jednocześnie wyrażając swoje uznanie. Podkreślił także, iż ponad pięćdziesięcioletni staż to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, a także piękny przykład mądrego życia, który utwierdza w przekonaniu, iż nawet najcięższe sytuacje stają się lżejsze i łatwiejsze do rozwiązania, gdy dźwiga się je razem.

Medalami za długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali odznaczeni:

1. Ewa i Waldemar Piotrowscy,

2. Krystyna i Adam Chojnaccy,

3. Krystyna i Janusz Mroczyńscy

4. Irena i Zygmunt Grzegorzewiczowie,

5. Barbara i Karol Hirszowie,

6. Brygida i Kazimierz Dymartowie,

7. Gabriela i Józef Kozianowscy,

8. Bogumiła i Tadeusz Romanowscy,

9. Renata i Hubert Miklikowscy,

10. Maria i Alojzy Radzimińscy,

11. Marianna i Tadeusz Tołodzieccy,

12. Regina i Kazimierz Letkiewiczowie,

13. Maria i Kazimierz Filipowie,

14. Krystyna i Jerzy Heberlein,

15. Halina i Jerzy Rahn,

16. Jadwiga i Roman Wiśniewscy,

17. Maria i Ryszard Kustusch. 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MonikaMonika

0 0

Gratulacje dla jubilatów 09:19, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

romanroman

0 0

Ciesze sie Waszym szczesciem i Zycze dalszych lat spedzonych w milosci i szczesciu.Mnie jak dozyje .czeka to za rok. Lecz od tego prezydenta kraju i miasta tym bardziej tego medalu nie przyjme 15:38, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA