Alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami obowiązują w niemal całym kraju. Wyjątkiem jest północno-wschodnia część województwa podlaskiego oraz wschodnia część woj. warmińsko-mazurskiego.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed przymrozkami. Alert objął niemal cały kraj. Dodatkowo IMGW ostrzega przed oblodzeniem na północy i południu kraju.
Ostrzeżenia przed przymrozkami w niektórych regionach obowiązują do piątku 9 kwietnia. Synoptycy z IMGW prognozują, że miejscami temperatura powietrza może spaść do około -4 st. C, a przy gruncie do -6 st. C.
Dodatkowo IMGW ostrzega również przed oblodzeniem na północy i południu kraju. Tym alertem zostały objęte województwo zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie oraz południowe części województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.
Na terenie objętym ostrzeżeniem przed oblodzeniem synoptycy IMGW prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników i ich oblodzenie po opadach deszczu ze śniegiem oraz mokrego i przejściowo topniejącego śniegu. Temperatura minimalna może wynieść od -2 st. C do 0 st. C, temperatura minimalna przy gruncie do -4 st. C.
Ostrzeżenia przed oblodzeniem obowiązują do czwartku do około godziny 8 rano.
Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.(PAP)
Autor: Bartłomiej Figaj
bf/ mark/
Zderzenie osobówki z ciężarówką na trasie Grudziądz - W
Czeczewo jest na trasie Jabłonowo Pomorskie- Grudziądz a nie Wąbrzeźno-Grudziądz. Oczywiście przez Czeczewo można jechać do Wąbrzeźna ale po co
Przemo
22:03, 2025-09-14
Potężne uderzenie kryminalnych. 59-latek z blisko 8 kg
Kolumbijczyków mamy tu pełno . Nie jeden by się skusił.
Eryk
17:34, 2025-09-14
Potomkowie Ludwika Rydygiera odwiedzili Chełmno i rodzi
Imprezowała za dużo i potańcowane .
Music disco
15:09, 2025-09-14
Potężne uderzenie kryminalnych. 59-latek z blisko 8 kg
to pojedyńczy strzał..... tu musi być seria z grubej rury, aż dziw bierze że tego nikt nie rusza !!!!!!
taki sobie
10:57, 2025-09-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz