Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. IMGW ostrzega przed przymrozkami niemal w całym kraju

18:29, 07.04.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami obowiązują w niemal całym kraju. Wyjątkiem jest północno-wschodnia część województwa podlaskiego oraz wschodnia część woj. warmińsko-mazurskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed przymrozkami. Alert objął niemal cały kraj. Dodatkowo IMGW ostrzega przed oblodzeniem na północy i południu kraju.

Ostrzeżenia przed przymrozkami w niektórych regionach obowiązują do piątku 9 kwietnia. Synoptycy z IMGW prognozują, że miejscami temperatura powietrza może spaść do około -4 st. C, a przy gruncie do -6 st. C.

Dodatkowo IMGW ostrzega również przed oblodzeniem na północy i południu kraju. Tym alertem zostały objęte województwo zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie oraz południowe części województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Na terenie objętym ostrzeżeniem przed oblodzeniem synoptycy IMGW prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników i ich oblodzenie po opadach deszczu ze śniegiem oraz mokrego i przejściowo topniejącego śniegu. Temperatura minimalna może wynieść od -2 st. C do 0 st. C, temperatura minimalna przy gruncie do -4 st. C.

Ostrzeżenia przed oblodzeniem obowiązują do czwartku do około godziny 8 rano.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%