Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Były komendant Straży Miejskiej idzie do sądu z Prezydentem

18:39, 23.04.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W ostatnim czasie nastąpiły duże zmiany personalne w Straży Miejskiej w Grudziądzu. Posadę stracił zastępca komendanta Straży Miejskiej, Komendant oraz Kierownik Referatu Organizacyjnego. Nowym Zastępcą Komendanta – w wyniku awansu wewnętrznego – został Wiesław Dziadkowiec, a Kierownikiem Referatu Operacyjnego został wieloletni pracownik Straży Miejskiej w Grudziądzu Krzysztof Wszołek. 

Czy Prezydent Grudziądza dąży do likwidacji Straży Miejskiej?

– Zmiany mają na celu usprawnienie funkcjonowania tej ważnej dla miasta jednostki – komentuje Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. – Jednocześnie zapewniam, że nigdy nie było i nie ma planów związanych z likwidacją tej formacji w naszym mieście.
Urząd Miejski zapowiada, że to nie koniec zmian w Straży Miejskiej.

Odwołanie Komendanta Straży Miejskiej Mariusza Sędzickiego było zaskoczeniem, a przedstawione uzasadnienie decyzji Prezydenta niczego nie wyjaśnia.

Poprosiliśmy o komentarz  byłego komendanta Mariusza Sędzickiego, który nie zgadza się z decyzją Prezydenta, a o swoje racje będzie walczył w Sądzie. To już kolejny pracownik Urzędu Miasta, który idzie do sądu ze swoim pracodawcą.

Po analizie warunków mojego wypowiedzenia, nie zgadzam się z argumentami, które zostały w nim zawarte, szczególnie dotyczącymi utraty zaufania. Uważam, że nie dałem żadnego powodu, na to, abym stracił zaufanie Prezydenta oraz innym, wręcz absurdalnym argumentom zawartym w tym wypowiedzeniu. Na pewno wniosę odwołanie do Sądu Pracy. Nie robię tego dla ewentualnego przywrócenia na stanowisko lub odszkodowania, nie wiem w jakim kierunku potoczy się proces, ale zrobię to dla zasady. Nie pozwolę na stawianie mojej dotychczasowej pracy w Staży Miejskiej, dwuletniego zaangażowania, a przede wszystkim mojej osoby… w jakimś dziwnym, zamglonym świetle.

Mam tu na myśli także artykuł prasowy Gazety Pomorskiej, który ukazał się krótko przed moim odwołaniem, dotyczącym sytuacji w straży miejskiej w Grudziądzu, redagowanym przez p. Aleksandrę Pasis.

W kuluarach tego zamieszania pojawiają się również komentarze związane z moją współpracą z Piotrem Badźmierowskim.

Najważniejsze decyzje personalne były podejmowane przez moich przełożonych za moimi plecami.

O tym, że nie przedłużono umowy z Piotrem Badźmierowskim… dowiedziałem się po fakcie, podobnie było z powołaniem na stanowisko rzecznika prasowego Prezydenta Grudziądza Karola Piernickiego, to był kolejny strażnik, którego traciłem w szeregach funkcjonariuszy bez mojej wiedzy.

Wracając do Piotra Badźmierowskiego, aby ubiegał się o stanowisko zastępcy komendanta, przekonałem go sam, jeszcze kalendarz pozwalał na terminową aplikację. Niestety, któregoś dnia, prawdopodobnie 9 kwietnia br., krótko po terminie składania ofert bez praktycznego udziału komisji rekrutacyjnej, zostaję wezwany przez Sekretarza Miasta do jego gabinetu, gdzie w obecności p. dyrektor Justyny Signerskiej (ORA) i p. Agaty, pracownika wydziału ORA, która przynosi otwarte koperty z dokumentacją kandydatów… Od sekretarza otrzymuję informację, że jakiś Pan X i Piotr Badźmierowski, złożyli dokumenty, ale niestety z powodów formalnych oferta tego drugiego została odrzucona, ponieważ Pan Piotr Badźmierowski nie dołączył CV. Bardzo mnie to zaskoczyło…. doświadczony były naczelnik wydziału dochodzeniowo – śledczego KMP- Grudziądz…. czy  mógłby popełnić taki formalny błąd? Po tym zdarzeniu rozmawiałem z Piotrem Badźmierowskim, który kategorycznie stwierdził, że wszystkie dokumenty były kompletne. Wtedy pomyślałem nawet o rezygnacji z funkcji komendanta SM…

Ale przez ostatnie dwa lata bardzo zaangażowałem się w pracę w Straży Miejskiej. Z Piotrem Badźmierowskim współpracowało mi się bardzo dobrze. Ostatni rok, ten pandemiczny pokazał, że możemy działać nawet w tych dziwnych czasach. Trochę mi tego dorobku było szkoda. Ja, wcześniej Straży przyglądałem się z boku, teraz poznałem tę pracę „od podszewki”, to jest ciężka praca, bardzo często niewdzięczna i nieobiektywnie oceniana. Odnoszę się do niej z pokorą… ale jednocześnie nabrałem dużego doświadczenia.

Korzystając z uprzejmości portalu Grudziądz 365 bardzo chciałbym podziękować wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom STRAŻY MIEJSKIEJ za dwa lata wspólnej pracy.

To był zaszczyt dla mnie z Państwem pracować!!!

To jest kolejne doświadczenie w moim życiu.

W wypowiedzeniu min. zarzuca się mi, że nie przeprowadzałem odpraw z całym stanem osobowym, odbywały się, oczywiście przed pandemią. Natomiast  odprawy z kadrą kierowniczą prowadziłem codziennie o godzinie 8:00.  Wówczas  przekazywałem wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania straży, zalecenia, polecenia przełożonych, wsłuchiwałem się również w potrzeby strażników, interesowało mnie,  jak wyglądają ich nastroje, morale, czy maja problemy, wątpliwości. Organizowałem co około dwa miesiące wysłuchiwanie skarg, próśb i zażaleń, wówczas można było pominąć drogę służbową.

Oczywiście po wprowadzeniu pandemii nie mogłem prowadzić odpraw ogólnych. Strażnicy przychodząc do mnie podczas wysłuchania skarg i zażaleń mówili, że dobrze im się pracuje, że poprawiła się atmosfera pracy, że teraz jest sprawiedliwie, transparentnie, że wreszcie są jasno określane zadania i wiedzą, co mają robić, byli zadowolenie, wiedzieli co mają robić.

Niestety…Nie wiem dlaczego została podjęta taka decyzja przez moich przełożonych, postępowanie sądowe pewnie więcej wyjaśni.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za współpracę i życzę dużo zdrowia, szczęścia i lepszych zarobków… bo może dzięki tej sytuacji Prezydent i Radni wreszcie się nad tym pochylą… czego życzę Wam z całego serca… niedoceniani miejscy strażnicy.

Rozmawialiśmy również z Piotrem Badźmierowskim, który jest zniesmaczony całą sytuacją i sposobem zakończenia współpracy ze Strażą Miejską. 

Współpraca z byłym Komendantem Mariuszem Sędzickim była jak najbardziej pozytywna mówi Piotr Badźmierowski:

Pracowałem na stanowisku Kierownika Referatu Operacyjnego i chciałem pracować dalej jako kierownik referatu.
Podejrzewanie mnie o konkurowanie z komendantem jest bzdurą, tym bardziej, że już wtedy nie było zastępcy komendanta i mogłem przecież złożyć dokumenty na to stanowisko. Ja zawsze chciałem pracować jako kierownik referatu i być blisko ludzi. Nie składałem więc żadnych dokumentów na zastępcę, ponieważ uważałem, że tutaj gdzie pracowałem jest dobrze. Moja umowa kończyła się 31 marca br. i napisałem podanie o przedłużenie kolejnej, niestety na dwa dni przed zakończeniem mojej umowy dostałem informację, że nie zostanie przedłużona. Uzasadnienie decyzji było takie, że nie potrzeba tylu osób w nadzorze w Straży Miejskiej skoro jest tak mało strażników. W ostatni dzień składania dokumentów na zastępcę komendanta zdecydowałem, że jak nie chcą mi przedłużyć umowy, to spróbuję wystartować w konkursie na zastępcę komendanta. Niestety moja kandydatura została odrzucona z powodu braków formalnych w dokumentach, co jest bzdurą, ponieważ wszystkie dokumenty były w komplecie. 
Odniosłem wrażenie, że jakość mojej pracy nie ma znaczenia, uważam, że te niezrozumiałe „ruchy kadrowe” spowodowały wyłącznie niepokój wśród strażników…. lecz mimo wszystko życzę im stabilizacji. 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (56)

Gość Gość

19 5

Wreszcie ktoś o tej władzy mówi prawdę 10:18, 24.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

GoscGosc

10 1

Ja trzymam kciuki za prawde. Niech wyjasnia dokladnie czemu go zwolnili. 13:42, 24.04.2021


DzikiDziki

2 0

Ktoś kto kłamie nie może mówi prawdy o kimś innym ... 17:12, 24.04.2021


AlaaAlaa

12 8

Trzymam za Pana kciuki. Powodzenia! 10:24, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ľysy Ľysy

7 3

Szkoda ich 10:27, 24.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Coś wiem, ale nie poCoś wiem, ale nie po

4 1

Jednego z nich. 15:08, 24.04.2021


KadrowaKadrowa

18 1

Całe to zamieszanie to wina Cherka 10:31, 24.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CgCg

5 1

Dobry tekst. Cherek rządzi bo tych dwóch nie wiem co mają pod łysym dachem. A rządy cherka szanujeą media. 15:59, 24.04.2021


Z bułgariZ bułgari

10 3

Ja tylko życzę fauszyw...ej władzy powodzenia niech robi tak dalej 11:23, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

34 1

Źle się dzieje w mieście i to widać gołym okiem. Zadłużeniem finansowym miasta można tłumaczyć jedynie stan dróg czy inne techniczne strony aglomeracji, ale nie jest to przyczyna bardzo złego zarządzania. Opinie wyrażone w tym artykule obnażają nijakość władz. Czytaliśmy już tu o wyjazdach służbowych pewnych notabli z żonami, o dziwnych zmianach kadrowych na wielu stanowiskach w spółkach miejskich, o takich kuriozach,jak to, że zakład komunikacyjny wprost oznajmia, że choć zobligowany jest głównie do wożenia mieszkańców to jednak autobusy i tramwaje będą się spóźniać lub nie będą w ogóle jeździć (ale psami, kotami, odśnieżaniem i śmieciami mają czas się zajmować) a już o przejmowaniu szpitala przez ludzi z zewnątrz to nawet nie ma co wspominać (dziś tylko główna pielęgniarka jest z Grudziądza a cała reszta zarządu to zbieranina ludzi z innych miast, innych szpitali, z których wcześniej odchodzili w dziwnych okolicznościach). Zawiodłam się całkowicie na władzach miasta i w następnych wyborach na mój głos liczyć nie mogą. 11:40, 24.04.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

KasiaKasia

2 11

Anno, dzisiaj wspomniany przez Ciebie zapewne z niewiedzy zakład komunikacyjny pochował zmarłego pracownika który latami woził ludzi. Za tydzień pochowa kolejną ofiarę epidemii. Jak nie wiesz o czym piszesz to po prostu zamilcz. Po wielu monitach od wtorku pracownicy będą w końcu szczepieni. Każdy ma prawo zachorować. Kierowca i motorniczy wozi setki ludzi. Uszanuj tę pracę ale jej nie dyskredytuj no nic o tej pracy nie wiesz. 13:00, 24.04.2021


JacJac

12 0

Droga Kasiu czy Ty też zamierzasz tłumaczyć nieudolność zarządzania tą spółką zgonami pracowników i grać trumnami co w tym kraju się zdarza.Nie jestem pewien czy jeżeli faktycznie mówisz prawdę rodziny tych osób życzyłyby sobie abyś o nich wspominała w tej sprawie i przypominam, że z covidem jesteśmy od końca 2019 roku . Już w covidzie prezes generalny MZK wszem i wobec deklarował że jego.zakład jest w stanie podjąć każde wyzwanie-zlecenie na usługi transportowe dysponując wystarczającą ilością kierowców i odpowiednim taborem(proponuję oglądać archiwalne wywiady prezesa general).I co Covid i zaklad pomimo ograniczenia kursów brak innych zleceń jest całkowicie niewydolny nie wspominając ,że wozi mieszkańców m.in. autobusami z 20 wieku.A potem jako konfesjonał kablówka płacz i zgrzytanie zębów.Myślę że ludzie nieudolni powinni sami odchodzić i dać wykazać się młodszym. 14:19, 24.04.2021


TurTur

10 0

P.Aniu święta prawda , żeby nie Covid -19 czym ci nieudolni prezesi mzk tłumaczyli by swój brak kompetencji i przwidywania.Pewnie już dawno by ich tam nie było gdyby organ założycielski sprawował nad tą spółką odpowiedni nadzór którego kompletnie brak.Prezydent odpowiedzialny za komunikację miejską oprócz tego , że ma mgliste pojęcie w tym temacie to jeszcze teraz ma ważniejsze sprawy na głowie pw transporcie publicznymo wstąpieniu do partii Polska 2050.Tak więc droga Anno pewnie na razie się nic nie zmieni do czasu gruntownych zmian w spółce i nadzorze właścicielskim.A Kasiu czy pani zamierza jak Maciarewicz,grać na uczuciach ludzi trumnami i śmiercią wstyd!!!!!!!!!!. 16:33, 24.04.2021


GkmGkm

4 1

Ja tylko powiem tyle życzę szczęścia wszystkim podróbą specjalowym . 13:20, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NatalkaNatalka

2 2

Tacy rządzą bogaci z Bułgarii 13:24, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LeszekLeszek

7 1

A ja proponuję naszej kochanej władzy z kocyka w kapelusiku wejść na YouTube. Tam jest wszystko także gratulacje . 13:32, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

analcondaanalconda

10 3

PRoszę pozywać, zostaną przedstawione dowody w sądzie z którą podwładną Pan jeździł prywatnie do Częstochowy i Wrocławia na rozprawy kolegi Marka Kotońskiego. 14:28, 24.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

IncelIncel

8 2

A będzie o innych zajęciach w godzinach pracy? Kolorowe kredki będą omawiane? 15:06, 24.04.2021


REKLAMA

Eduardo Rodriguez z Eduardo Rodriguez z

5 4

Mosze, gdzie jest moje 300 baniek? 15:41, 24.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Eduardo RodriguezEduardo Rodriguez

2 2

Kałek Utrzymałek dał nam adres, zbieram moich ziomeczków z Asuncion i jedziemy ci wpier..... 15:49, 24.04.2021


CgCg

9 4

Przed Grudziądzkim Sądem zdarzają się raz w miesiącu pikiety przeciw upolitycznieniu sędziów. Czy ten Pan wie że dotyczy to również Grudziądza? Jedną z ważnych funkcji pełni sędzina Gurbin. Dużo ma do powiedzenia. Zapomnij Pan o sprawiedliwym procesie. Potrwa 5 lat i skończy się na niczym. 16:07, 24.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Czerwony djabołCzerwony djaboł

1 2

Oby. Jego przyjaciel/wspólnik dość naciągnął skarb państwa przez pieniactwo. Drugi taki niepotrzebny. 22:51, 24.04.2021


AdolfAdolf

10 3

Powiedzmy sobie szczerze to już jest pieniactwo sądowe wykonaniu Pana Mariusza.
Wszystkich chce pozywać: prezydenta ,
dziennikarkę.
Panie Mariuszu a co się stało z piękną blondynką Kasią z SM. 16:47, 24.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zjedzona lodówkaZjedzona lodówka

1 1

Zanim się małżonka dowiedziała, złapała inną robotę. Że niby nic. 22:55, 24.04.2021


DzikiDziki

6 5

Panie Mariuszu śmiało proszę iść do sądu !!! Tylko jak prezydent będzie chciał aby pana byli podwładni się wypowiedzieli to dopiero może być ciekawie ... Osobiście na pana miejscu zrobił bym rachunek sumienia i ugryzł bym się w język ...Grudziądz jest małym miastem i co któryś z mieszkańców zna jakiegoś strażnika. Nie ma co piany toczyć. 17:19, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SkuterSkuter

5 2

Typowa patologia madowa ich chory świat chruścikowy. 18:19, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monia SMonia S

3 3

Widziałam ostatnio Pana Marka Kotońskiego w biedronce, jak kupował mięso, co mnie zniesmaczyło, bo jestem weganką a on kupował zwłoki! Jak do niego zagadałam z pretensjami mówiąc mu że przyczynia się do holocaustu zwierząt, to powiedział że baleron to tylko dżem ze świni, po czym zapytał czy zechciałabym go odwiedzić w jego mieszkanku bo ktoś musi mu zrobić pranie i kanapki. Zgodziłam się, pod warunkiem że będą one wegańskie i bezglutenowe. Trochę się krzywił jak zobaczył cenę bezglutenowego chleba to już zapłaciłam za niego. Urzekł mnie potem puszczając mi swoje nagrania radia hamiec, dostępne tutaj: dailymotion.com/radiohamiec i ogólnie opowiadał mi o swoim dzieciństwie, jak bił gangsterów, co mi zaimponowało, i już mój gadzi mózg się aktywował i chciałam mu się oddać, bo dostrzegłam w nim bardzo głęboko skrywanego przed światem badboja. Niestety w pewnym momencie Pan Marek Kotoński stęknął i puścił bąka, po czym zaśmiał się rubasznie, a potem powiedział że musi na chwilę wyjść i czy się nie obrażę. Odpowi działam mu że nie, a on że no bo on musi sobie zrobić lewatywe, no bo ma IBS, i nawet pokazywał mi swoje strzykawki i garnek z odparowanym moczem. Prosił mnie czy ja bym mu tego nie wlała, ale to było dla mnie za dużo, bo mocz to jednak produkt odzwierzęcy a jestem zagorzałą weganką. W końcu zamknął się w toalecie i bardzo długo nie wychodził. Zaczęłam przeglądać fejsbuka z nudów, i nawet nie zauważyłam jak nagle dostałam po głowie tacką. Moim oczom ujrzałą się starsza kobieta, lokalna dentystka. Zaczęła mnie przezywać od gówniar i hipsterek, i ladacznic które chcą jej Mareczka wrobić w dziecko, po czym wygoniła mnie rzucając za mną jednym i drugim kapciem.
Wczoraj Pan Marek znowu był w biedronce i do mnie zagadywał, i proponował żebym wpadła do niego jak jego sponsorki nie będzie w domu i jak będzie jechała do Rzeszowa. Ale nie wiem co robić i czy się zgodzić. A co jak będzie chciał bym mu robiła loda? Przecież jestem weganką to nie mogę brać mięsa do buzi. Powiedzcie mi, co mam robić? Bo jestem fanką Pana Marka Kotońskiego, niestety on rzadko wychodzi z domu i jest pilnowany przez emerytowaną lekarkę :( I nawet mi nie odpisuje bo musi moderować forum i paręnaście serwisów, przez co odpowiada bardzo zdawkowo i po 2-3 dniach :( 18:55, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KortuxyKortuxy

5 2

Niestety uwaliłem klasę w technikum bo musiałem wywalać ciągle z forum jakiegoś Sławka, a raczej pilnować czy się nie rejestruje, niemniej dzięki mojej ofierze forum jest czyste i bezpieczne dlatego zapraszam na braciasamcy.pl 19:00, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Big WolfBig Wolf

3 3

a ja popieram Pana Marka Kotońsiego bo on mówi prawdę bo kobiety faktycznie śmierdzom, i nawet nie przeszkadza mi to że Pan Marek Kotoński jest uczymankiem i nierobem i pasorzytę, co nie przeszkadza mi w wyzywaniu wszystkich którzy się z nim nie zgadzajom od nierobuw i pasorzytuw. Kupiłem jego książkę na co wydałem całe kieszonkowe i nie mam już na piwo ale polecam jego książki, dzięki nim już nie jestem prawiczkiem bo Pan Marek mnie wydymał na 333 złote jak kupiłem jego trylogie. 19:00, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MortimerMortimer

3 3

Jestem fanem Pana Marka i członkiem jego forum braciasamcy.pl oraz słuchaczem radia śmieci znanym prawnikiem sportowcem komandosem i lekarzem ale jak pani Elwira leczy to nie ma bata we wsi, uratowała mi życie ucinjonc mi nogę gdy jej kot brajanek podrapał mnie po rękach gdy chciałem go pogłaskać. A Pan Sendzicki dał mi ostrzeżenie na forum za to rze przecinka nie daem co było łaskwościowe bo muk mnie zbanować ;) 19:01, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Karolina BelfastKarolina Belfast

3 2

Jeśli Pan Mariusz jest już wolny to chętnie mu zrobię dobrze a potem go w coś wrobię i go zniszcze bo tak mi każe gadzi mózg a potem znajdę silniejszego samca który się nie zorientuje że jestem już po 30stce co oznacza że śmierdze 19:01, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Kropka w tytuleKropka w tytule

6 1

Przestańcie szkalować obu panów. Mosze Red vel "dla zasady" to cudowny polonista, bogacz, prawnik i wierny mąż. "Dla zasady" w ciągu roku tyle zrobił: napisał 2 książki, wspierał mentalnie inwalidę z poddasza, jeździł w przemiłe delegacje z młodą osóbką by jej pokazać wielkie miasta takie jak Wrocław czy Częstochowa.
A praca nie zając - nie ucieknie. Upsss. Uciekła. 19:01, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PuszekPuszek

3 1

I dobrze mu tak, bo cuckoldspaniele to zło, ja jestem prawdziwy samiec tropiący a nie podrabianiec jak ksilandery 19:02, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pan MałekPan Małek

3 2

Proszę natychmiast przywrócić na stanowisko moją ukochaną Kasie i mojego przyjaciela Mosze Reda inaczej was pozwe!!!!! Albo poszczuje was analcondą którego nie znam i zaczne udostępniać wasze dane i pisać na was paszkwile!!! 19:02, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZjawiskaPrzyrodniczeZjawiskaPrzyrodnicze

3 1

A ziemia jest płaska i Pan Marek ma racje co do reptilian, polecam jego artykuły
http://www.ecoego.pl/2016/06/21/reptilianie-wegetarianie-z-gory-synaj/
i on założy związek wyznaniowy 19:02, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KasiaKasia

2 3

jak muj mariósz jusz nie jest szychom i ważnom personom to niech wraca do rzony, ja jusz go nie hce, wole jakiegoś mokebe lub chada badboja kryminaliste wytatułowanego z wyrokiem co siedziau i co go gwaucili w celi, wolałbym Pana Małka ale on woli małe dziewczynki :(
http://xn--ksigasukcesw-bib73c.pl/2007/04/24/marzenia-seksualne/
sam o tym pisał :( 19:02, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Analconda braciasamcAnalconda braciasamc

3 2

Plezydent sie lospluł! czydziestu chopa mnie nie uczyma!!!! bende na rosprawie i bende nagrywau bo mam nadzieje rze mi ktoś fsadzi telefą albo coś wienkszego i NIE JESTEM ŻADNYM GEJEM ale marze o byciu kobietom rzeby mnie bolcowano 19:03, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jakub szymczakJakub szymczak

3 2

Prezydent jest nierobę i nieudacznikię, jak mugł niewinnego człowieka wyżucić ze stanowiska, on jest hejterem a Pan marek nic wam nie zrobił pujdziecie fszyscy siedzieć jak wasz kolega z leeds kturego pan małek wsadził lewymi donosami, i bendziecie piszczeć jak zasilacz Wuosego! 19:03, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Warol BarqaWarol Barqa

3 2

hehehe beka z nowego komendanda guwnego na pewno jest ulańcem i na pewno pujdzie siedzieć
prezyzent terz na pewno jest ulany jak każdy kto podpat panu marku 19:04, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PostempofyPostempofy

4 1

Ja lubie Pana Marka no trochę mnie opluł w audycji ale to dobry człowiek zawsze mówi dzień dobry w każdej audycji i wprawdzie powiedział że nie będzie za darmo błogosławił ale pozwolił bym mu lizał tyłek to go lubie bo jestem jego słuchaczem a jak ktoś go nie lubi to jest pokemonem pijoncym mocz i jest krutki 19:04, 24.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Cybuch banalnyCybuch banalny

1 0

Bardzo współczuję drogi Panie tego poniżenia za lata służby. Szkoda, że nie obroniła Pana Strażnicza sprawiedliwość. Z drugiej strony, to nauczka, że bez 4k dotacji na forum, imię Pana będzie zapomniane.
19:05, 24.04.2021


Lena CipinLena Cipin

5 2

hentnie pszyjme tego pana na terapie a potem dam za dużo lekuw by zasnoł i jak bendzie w szpitalu to ukradne mu laptok i drukarke a potem porozwieszam mu paszkwile w miejscu pracy i bende go nenkać. w końcu kobiety niszczom co szanowny Pan Kotoński sam pisał w swoich ksionszkach 19:05, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

KolegaKolega

7 2

Polecam wpisy pana komendanta.
https://braciasamcy.pl/index.php?/profile/709-mosze-red/
Zamiast pracowac to przesiadywal na tym forum. W czasie pracy pisał ksiazke. Dlatego SM upadła wizerunkowo.

Pozdrawiam 19:06, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tajfun srobutkatajfun srobutka

4 2

prezyzent ktury wywalił mosze reda to na pewno trolglodyta i białorycerz, na pewno uczestniczy w światowym spisku kobiet!!! Jestem przedsiembiorcom produkujoncym produkty wienc mam racje. 19:06, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ciasna śfiniaCiasna śfinia

3 2

chrum chrum pogryzłam Pana Małka jak był mały i mosze reda też i dlatego obaj zostali incelami i nienawidza kobiet bo nie mają siusiakuw bo im odgryzłam i rzuciło im sie to na muzgi 19:07, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pani KotońskaPani Kotońska

3 2

jestem mamom znanego pisaża, przykro mi rze wywalili jego pszyjaciela milionera i rze był z niego taki milioner jak z mojego synka pisaż, jest mi tak smutno rze asz musiałam zawołać cały zakład karny na bókake bo jak karzda kobieta lubie badbojuw i kryminalistuw i fszyscy musieli mnie pocieszać, teraz sie całą kleje i czuje się jak mucha co wpadła do kubka z jogurtę ale geny badbojuw dobrze robiom na cere 19:09, 24.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ElwiraElwira

3 1

Pani Mamo Marka, on ma teraz druga Mamę, ...mnie. Woże go na tylnim siedzeniu mojego samochodu do kina, na zakupy ciuszkòw.
A Pani niech mi zazdrości. 19:34, 24.04.2021


Marek KotońskiMarek Kotoński

4 2

aaaam aaam laska zjemy kupe?
Dostałem pluszowom kupke ktura pachniałą kasiom bo kasia na niej siedziała, wprawdzie wole silnego samca ale kasia terz mrrr pogadała ze mną i jak gadaliśmy na skypie to asz mi stanoł bo nigdy nie gadałem z kobietom.
https://www.youtube.com/watch?v=xoLyyuL33rU&ab_channel=Letzplay

ale tom pluszowom kupke to dla Włosimierza, tak,dla włosimierza!!!
i pozwe go za to że ten cham i ulaniec pwiedział że sam jestem gruby, i bendzie mi bulił oczkodowanie za to że mi utrudnia rzycie bo chciałem sobie spokojnie wycierać mojom śliskom morde jego osobą a on co? a on mnie wyśmiał, mame mi *%#)!& i som na necie zdjencia jak moja mama robi mu loda, tak nie może być on chce mi zrobić brata żeby potem przejonć forum braciasamcy i potem zostane z niczym 19:12, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ChrustChrust

1 3

Wam tu wszystkim już na mózgi pada typowe madowe patole . 20:44, 24.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PoinformowanyPoinformowany

3 0

Nie pada nam na mózg, tylko mieszkańcy nie wiedzą kto zacz ten...
Źle się działo bo ktoś się zajmował incelskim forum zamiast pracą. 23:05, 24.04.2021


Prawda Prawda

1 0

Od madowej fauszywej patologii z dala 06:12, 25.04.2021


Panie b. KomendanciePanie b. Komendancie

4 1

A może ten artykulik w gazecie na czyjeś zlecenie, nie podejrzewa pan? Oficjalnych dowodów nie ma, ale chyba są powody do podejrzeń tak, czy nie? 22:05, 24.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Przyjaciel StulejmanPrzyjaciel Stulejman

2 0

Serio? Mnie Pan podejrzewa? Że kolegę podkablowałem żeby oczkodowanie uzyskał i się ze mną podzielił? 23:09, 24.04.2021


Moderator S(r)amczegModerator S(r)amczeg

2 0

https://braciasamcy.pl/index.php?/topic/19260-prezydent-gda%C5%84ska-zosta%C5%82-zaatakowany-no%C5%BCem-podczas-fina%C5%82u-wo%C5%9Bp/ 23:22, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Autor widmo "BrAutor widmo "Br

3 0

https://www.facebook.com/samczeruno/photos/a.3291707384197797/3672177986150733/?type=3
Podróż służbowa. 00:02, 25.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niknik

0 6

w/g mnie Badzmirowski i Dziadkowiec to jedyne osoby z tzw kadry kierowniczej ktorzy posiadaja kompetencje, do kierowania zespolami ludzkimi, jest tam yez pan co cale zycie na wujku z poznania jezdzil,bez kompetencji za to biegly w ukladach o innych nie wspomne
12:48, 25.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%