Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Wyjeżdżasz za granicę? Gdzie można zrobić test na COVID-19?

10:48, 30.04.2021 | J.R
Skomentuj

Zbliża się długi weekend i mimo pandemii wiele osób planuje odpoczynek poza granicami kraju. Przed wyjazdem warto sprawdzić jakie wymogi związane z COVID-19 obowiązują przy przekraczaniu granicy. Wiele krajów wymaga przedstawienia ujemnego wyniku testu na koronawirusa.

Gdzie można taki test zrobić i ile to kosztuje?

Taki test można zrobić wyłącznie komercyjnie, zatem płacąc za badanie. Przedtem trzeba dokładnie sprawdzić wymogi linii lotniczej oraz kraju podróży, bo te się różnią. Najbardziej popularnym jest Antygen - COVID 19 rekomendowany przez Ministerstwo Zdrowia oraz WHO, gdzie materiał do badania jest wymaz z nosogardzieli.

Aktualne informacje dla podróżujących zamieszcza, Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na stronie Ministerstwa można znaleźć listę państw, a po wybraniu danego kraju pojawią się informacje odnośnie panującej tam sytuacji i stawianych dla podróżnych wymagań

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Z pewnością wynik testu, czyli tzw. zaświadczenie powinno być przedstawione w języku angielskim, wyniki po polsku nie będą uznawane poza Polską.

W Grudziądzu jednym z miejsc gdzie można zrobić test na COVID-19 jest punkt pobrań wymazów przy ulicy Łyskowskiego 37 (obok giełdy), który czynny jest codziennie, w dni powszednie od godziny 8-16, a w weekendy i Święta od 9-12. Więcej informacji o punkcie można znaleźć na stronie www.aperiomedical.pl lub kontaktując się telefonicznie +48 661511311.

Punkt wykonuje testy antygenowe z nosogardzieli (150 zł) i gardła (170 zł). Zaświadczenie w języku obcym jest dodatkowo płatne 20 zł.

Osoby zgłaszające się na test nie muszą wysiadać z samochodu, a wykonanie testu odbywa się przez otwarte okno pojazdu. Personel punktu medycznego pobiera próbkę i przekazuję do analizatora, a wynik badania jest już po 15 minutach od badania. Wyniki są dostępne w formie papierowej, drogą elektroniczną na maila, bądź telefonicznie automatyczną wiadomością głosową, lub sms - mówi pracownik punktu pobrań.

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%