Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Startuje budowa ulicy Południowej oraz łącznika ulic Waryńskiego i Rapackiego

13:26, 20.07.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Prezydent Grudziądza oficjalnie rozpoczął dwie inwestycje drogowe – budowę ulicy Południowej oraz łącznika ulic Waryńskiego i Rapackiego w Grudziądzu.

W ramach inwestycji powstaną dwa nowe ronda, u zbiegu ulic Południowej z Zaleśną oraz Południowej z Miłoleśną, oraz nowe oświetlenie w technologii LED. Wzdłuż całego odcinka pojawi się nowy chodnik wraz ze ścieżką rowerową.

To bardzo ważny etap alternatywnego dojazdu do szpitala, gdzie pozostaje nam wybudowanie łącznicy z ulicą Rydygiera, na którą będziemy zabiegali o środki zewnętrzne. To także istotny odcinek dostępu do terenów rekreacyjnych, ponieważ ta droga będzie budowana wraz z bezpieczną ścieżką rowerową oraz chodnikiem. W kolejnym etapie powstanie też ścieżka rowerowa w kierunku osiedla Rządz. W późniejszym czasie zostanie rozpisany przetarg na przebudowę parkingu i fragmentu dojazdu do ośrodka przy plaży miejskiej – mówił prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Wykonawcą tej inwestycji jest Firma UNITRAK Sp. z o.o. z Kielna, a całkowita wartość zadania opiewa na prawie 3,3 mln złotych. Zakończenie robót zaplanowano na koniec maja 2022 roku.

Także dzisiaj rozpoczęto budowę łącznika ulic Waryńskiego i Rapackiego. W ramach inwestycji powstanie rondo u zbiegu ulic Rapackiego i Dworcowej oraz droga łącząca skrzyżowanie z ulicą Waryńskiego. W tym miejscu oprócz elementów dróg, chodników i ścieżek rowerowych, zadanie swoim zakresem obejmie budowę oświetlenia ulicznego i odwodnienia oraz przebudowę kolidującego z inwestycją drogową uzbrojenia. Przewiduje się też budowę skrzyżowań z nowo powstałą drogą.

Przewidywany czas zakończenia tej inwestycji to połowa przyszłego roku. Wykonawcą jest sprawdzona firma, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Starogardu, które realizowało już w Grudziądzu inne inwestycje – mówił prezydent Maciej Glamowski.

Droga stanowić będzie też dojazd do już istniejących, a także przyszłych terenów inwestycyjnych. Grudziądz zyska alternatywne połączenie drogi wojewódzkiej z ulicami w centrum miasta.

Pracujemy już z wykonawcą nad organizacją ruchu, bo będziemy musieli sobie poradzić z terenem bardziej wrażliwym. Wykonawca lada dzień rozpocznie indywidualne rozmowy z przedsiębiorcami, obok których terenów przebiegać będą prace remontowe – mówiła dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Sylwia Łazarczyk.

Łączna wartość inwestycji to ok. 10 mln złotych, z czego prawie połowa to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie prawie 4,7 złotych.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

KierowcaKierowca

6 2

Chciałbym się dowiedzieć jaką obie te nowe drogi razem wzięte będą miały długość oczywiście w km a nie metrach (ok. 3 km ?). Naprawdę potężne inwestycje prezydenta , chociaż zarząd dróg miejskich będzie miał coś do roboty oprócz tramwajów. 19:43, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

6 0

To alternatywne połączenie Południowej ze szpitalem to bzdura, tam co druga karetka na sygnałach albo i nie trafi w dzikie zwierzęta, łysy powinien sam przejechać się w nocy 22:21, 20.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

terenteren

1 0

Ze względów bezpieczeństwa powinni ogrodzić drogę od lasu. 10:07, 21.07.2021


JanJan

3 0

Łącznik będzie a dojazd do łącznika ulicą Dworcowa a w przypadku objazdu puszczanego Moniuszki łata na łacie i dziura na dziurze. Brawo geniusze. 00:39, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawyciekawy

4 0

Droga redakcjo, czy ten odcinek brukowanej drogi nie jest przypadkiem zabytkiem? Czy działania władzy nie zniszczą kolejnego unikatowego pomnika historii w postaci bazaltowej drogi elementu Twierdzy Grudziądz ? 12:33, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GggGgg

3 0

A jak się cieszy prezydent . Wyszedł z biura bo ładna pogoda. Ojojoj ale się dzieje. Żeby ino ich nie przerosło. Bo na pewno napotkają jakieś rury itp. I inwestycja będzie się ciągnąąąąć. 06:19, 22.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%