Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. 15kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. 60-letniej kobiecie grozi grzywna i 3 lata więzienia

13:43, 30.08.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Grudziądzu podczas przeprowadzonej akcji zabezpieczyli blisko 15 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mieszkance Grudziądza, do której należał zabezpieczony przez mundurowych tytoń grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci od pewnego czasu podejrzewali, że 60-letnia mieszkanka Grudziądza, może posiadać tytoń bez polskich znaków akcyzy. W czwartek (26.08.2021) mundurowi potwierdzili przypuszczenia sprawdzając jej mieszkanie. Działania  policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Grudziądzu doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia blisko 15 kilogramów wytworzonej krajanki. Całość była przygotowana już do sprzedaży. Wartość zabezpieczonego towaru oraz straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego i podatku VAT oszacowane zostały na kwotę blisko 17 tysięcy złotych.  

Za popełnienie tego przestępstwa 60-letniej grudziądzance grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do 3 lat.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Czerwony Czerwony

0 2

Kubuś 14:10, 30.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolPol

2 0

Strach się bać śmiechu warte cały wydział PG osiągnął "znakomity" wynik wykrywając taką wielką aferę tytoniową.Zatrzymano 60 letnią kobietę która pewnie dorabiała do głodowej emerytury i zabezpieczono 15 kg krajanki..Czy to jest wynik KMP którym powinni się chwalić w Tv myślę , że nie.Proponuje pochwalić się rzecznikowi tej komendy wykrywalnością i ilością zatrzymanych sprawców drobnych kradzieży m.in.ze sklepów, piwnic,altan z których giną rowery,inne przedmioty ,przetwory itp.czy ustaleniu sprawcy podpaleń na Pod.Chemik.Bo te wykroczenia i przestępstwa najbardziej doskwierają mieszkańcom Grudziądza.Kogo interesuje zabezpieczenie 15 kg krajanki,kiedy skradziono mu rower a policja umorzyła sprawę oczywiście z powodu niewykrycia sprawcy.Dodaję, że ogromną większość wykrytych kradzieży sklepowych i ustalonych sprawców pochodzi od ochrony okradanych punktów a nie w wyniku działań policji. 18:13, 31.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%