Zamknij
REKLAMA

Ruszyła przebudowa ulicy Ikara w Grudziądzu

17:34, 08.05.2018 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Ruszyła przebudowa ulicy Ikara w Grudziądz. Realizuje ją PBDiM KOBYLARNIA, która zawarła umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa ulicy Ikara w Grudziądzu”. Wartość inwestycji wyniesie 4 953 732,98 zł.
W ramach przedsięwzięcia planowana jest kompleksowa przebudowa ul. Ikara na odcinku od skrzyżowania z ul. Nauczycielską do skrzyżowania z ul. Polskich Skrzydeł. Powstanie jedna jezdnia z 2 pasami ruchu, wymieniona zostanie nawierzchnia chodników oraz zostaną wykonane 2 zatoki autobusowe i nowe oświetlenie. Ponadto poprawiona zostanie geometria istniejących skrzyżowań. Planowany termin zakończenia robót - 31 sierpnia 2018 r.

W związku z przebudową ul. Ikara zmieni się stała organizacja ruchu na osiedlu Lotnisko oraz trasy przejazdu autobusów komunikacji miejskiej. 

Z ruchu wszelkich pojazdów wyłączony zostanie odcinek ul. Ikara od ulic Polskich Skrzydeł do ul. Stachonia. Objazdy realizowane będą przez pozostałe drogi publiczne osiedla.

Z kolei autobusy jeździć będą następującymi trasami:

  • linie komunikacyjne nr 3 i 8 w kierunku centrum kursować będą ulicami: od ronda Skalskiego do ronda Sosabowskiego - ulicą: Warszawską, Nauczycielską, Kustronia. Natomiast w kierunku ul. Rydygiera kursować będą ulicami: Kustronia, Nauczycielską, od ronda Sosabowskiego do ronda Skalskiego ulicą Warszawską,
  • linie komunikacyjne nr 11, 13 oraz 23 zarówno do i z centrum kursować będą ulicą: od ronda Skalskiego do ronda Sosabowskiego - ul. Warszawską,
  • linie komunikacyjne nr 17,18 oraz 21 w kierunku centrum kursować będą ulicami: od ronda Skalskiego - ulicą: Polskich Skrzydeł, Kustronia, Nauczycielską - do ronda Sosabowskiego, natomiast w kierunku ul. Rydygiera ulicami: od ronda Sosabowskiego - Nauczycielską, Kustronia, Polskich Skrzydeł do ronda Skalskiego,
  • linia komunikacyjna N kursować będzie w kierunku Mniszka i Poniatowskiego ulicami: Warszawską, Polskich Skrzydeł, Kustronia, Nauczycielską.

Na wysokości bloku przy ul. Kustronia 22 zlokalizowany zostanie przystanek o nazwie Kustronia (wraz ze słupkami w kierunku centrum i w kierunku ulicy Rydygiera, który obowiązywać będzie na czas przebudowy ul. Ikara. Dodatkowy przystanek uruchomiony zostanie także na ul. Warszawskiej (za rondem Skalskiego w kierunku ronda Sosabowskiego).

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%