Zamknij
REKLAMA

Start budowy Panattoni Park Grudziądz. Deweloper dostarczy kolejne 70 000 m kw.

14:02, 20.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Start budowy Panattoni Park Grudziądz. Deweloper dostarczy kolejne 70 000 m kw. na rynku kujawsko-pomorskim.

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, po licznych inwestycjach w Bydgoszczy i Toruniu, rozwija kolejny rynek regionu kujawskiego-pomorskiego – Grudziądz. Deweloper planuje dostarczenie kompleksu o powierzchni blisko 70 000 m kw. zaledwie 10 km od centrum miasta. Pierwszym najemcą został lider nowoczesnych usług logistycznych w Polsce, który skorzysta z ok. 9 000 m kw. Realizacja pierwszego z obiektów już ruszyła i zostanie ukończona w ciągu roku. Dzięki Panattoni Park Grudziądz, deweloper zbliży się do pół miliona m kw. dostarczonej powierzchni w województwie kujawsko-pomorskim. 

Przyspieszenie wspierane przez Panattoni. Inwestycje w regionie Grudziądza nabierają rozpędu. Powstaje nowy Inkubator Przedsiębiorczości, a Panattoni zakupiło grunt o powierzchni 11 ha zaledwie 10 km od centrum Grudziądza – w gminie Dragacz. Deweloper planuje budowę kompleksu Panattoni Park Grudziądz o powierzchni 69 148 w ramach 4 budynków. Pierwszym najemcą został lider nowoczesnych usług logistycznych w Polsce, który skorzysta z ok. 9 000 m kw. Realizacja budynku już się rozpoczęła i zostanie ukończona w ciągu roku.

- Grudziądz to doskonała lokalizacja położona w połowie drogi między dwoma błyskawicznie rozwijającymi się rynkami – trójmiejskim i bydgosko-toruńskim. Dlatego jej otwarcie na nowoczesną powierzchnię przemysłową było tylko kwestią czasu. Na logistycznej mapie Polski już prawie nie ma białych plam, przy rosnącej atrakcyjności rynku krajowego, na znaczeniu zyskują także rynki lokalne, a my już na nich jesteśmy i czekamy na najemców, oferując lokalizację przy kluczowych arteriach. – mówi Michał Samborski, Head of Development, Panattoni.

Panattoni Park Grudziądz położony będzie przy Węźle Nowe Marzy w gminie Dragacz łączącym Autostradę A1 – biegnącą od południowej do północnej granicy – z Drogą Krajową 91. Lokalizacja pozwoli na dotarcie w nieco ponad godzinę do centrum Gdańska, międzynarodowego Portu Lotniczego oraz jednego z największych portów morskich na Bałtyku. Ponadto umożliwi dojechanie w niecałe 90 minut do Bydgoszczy oraz lotniska w stolicy Kujaw. Bliskość kluczowych arterii drogowych pozwoli również sprawnie dotrzeć do regionu centralnej Polski, czy Śląska.

Pierwszy park, nie pierwsza realizacja. Rozpoczęta realizacja będzie pierwszym parkiem Panattoni w gminie Dragacz, ale nie pierwszą inwestycją w regionie. W 2019 roku deweloper ukończył budowę fabryki  w Grudziądzu dla firmy Kitron, skandynawskiego producenta elektroniki m.in. dla firm z sektora obronnego, lotniczego, medycznego, motoryzacyjnego i telekomunikacyjnego. Wybudowany w formule BTS (built-to-suit) zakład został całkowicie dopasowany do potrzeb technologicznych Kitron - zautomatyzowanej produkcji i koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej, a wnętrze budynku miejscami bardziej przypomina sterylne laboratorium niż typowy zakład produkcyjny. Obiekt wyposażono m.in. w systemy kontroli temperatury i wilgotności realizowane przez centrale wentylacyjne, rozbudowaną sieć koryt kablowych, instalację sprężonego powietrza i próżni czy pomieszczenie suszarni z dopuszczalną temperaturą 75 °C w środku. Dodatkowo w hali zastosowano antyelektrostatyczną posadzkę żywiczną ESD.

W połowie drogi do miliona. Panattoni już dostarczyło w województwie kujawsko-pomorskim ponad 300 000 m kw., a realizacja parku w gminie Dragacz oraz innych trwających inwestycji pozwoli przekroczyć pół miliona m kw. Deweloper buduje m.in. Panattoni Park Toruń II, w których powierzchnię już wynajęli dwaj liderzy z sektora logistyki oraz Panattoni Park  Bydgoszcz IV, gdzie 20 500 m kw. zajęła firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych. Pozycję dewelopera w regionie potwierdza także największa umowa najmu na rynku powierzchni przemysłowych w 2021 roku - 140 000 m kw. przez Zalando w ramach obiektu BTS w stolicy Kujaw.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

FoteczkaFoteczka

2 7

Petitka na prezydenta i będziemy mieć Paryż w Grudziądzu. 17:36, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HahaHaha

2 5

Truskawki za 4.99 u magdaleny 19:49, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaksMaks

4 2

A co się Grudziądz podpina pod Gminę Dragacz ? Grudziądz nie ma w tym ani żadnej zasługi, ani udziału, poza tym, że ludzie z Grudziądza będą teraz dojeżdżać do pracy do Nowych Marzów 😉 23:51, 21.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MagdalenaMagdalena

2 4

Bujak wrotki ty cały pajacu Tusku 06:37, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JarJar

3 1

A do czego już się nie podpiął obecny tylko przypadkowo wybrany prezydent i jego świta pseudo urzędników , również do elektrowni gazowej gdzie nawet w tej kwestii palcem nie kiwnął a ogłaszał jak swój ukces.Teraz pewnie czeka jak skończy się remont torowiska gdzie plany były przygotowywane przed jego katastrofalną kadencją.To nie wizja,projekt czy wizualizacja tylko fakt 14:20, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wasza patitkaWasza patitka

3 4

Tusk to kłamca zdrajca , burak w dresie jak to ktoś powiedział . 16:23, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%