Kolejne zwycięstwo Stali Grudziądz! Dwa niewykorzystane karne i walka do końca

21:52, 14.09.2024 Jakub Balbuza Schiemann Aktualizacja: 08:50, 15.09.2024
Skomentuj

Dzisiaj, 14 września Stal Grudziądz mierzyła się w domowym spotkaniu 6. kolejki Klasy A. Rywalem był Wojownik Wabcz, który zajmuje 7. lokatę w tabeli.

Na prowadzenie pierwsi wyszli goście. Stal straciła gola po rzucie karnym, jednak na odpowiedź Stali nie trzeba było długo czekać i zaledwie sześć minut później Kacper Rutka doprowadził do wyrównania. Stal nie zamierzała na tym poprzestać, a chwile po bramce na 1:1 Michał Horna umieścił futbolówkę w bramce tym samym dając Stali prowadzenie.

W drugiej połowie meczu ponownie Michał Horna pokonał bramkarza gości, a Stal mogła cieszyć się z dwubramkowej przewagi. Co ciekawe los nie sprzyjał drużynie przyjezdnych, nie wykorzystali oni dwóch jedenastek, raz bronił Mateusz Wiśniewski, a kolejny raz "Wojownicy" spudłowali.

Stal Grudziądz po raz kolejny odnosi zwycięstwo w tym sezonie, co daje pozycję wicelidera, a lepsi od Stali mimo tylu samu punktów jest druga drużyna Elany Toruń. Następne spotkanie Stal rozegra na wyjeździe 21 Września, a rywalem Grudziądzan będzie POGROM ZBÓJNO.