Zamknij
REKLAMA

Mariusz Pawlak: Chcemy postawić na wychowanków (WYWIAD)

19:16, 10.07.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Piłkarze Olimpii Grudziądz pod okiem trenera Mariusza Pawlaka trenują dwa razy dziennie. Zespół z naszego miasta 21 lipca rozpocznie sezon wyjazdowym meczem z Błękitnymi Stargard.

Start rozgrywek w II lidze zaplanowano już za półtorej tygodnia. Na jakim etapie przygotowań są dzisiaj piłkarze Olimpii Grudziądz? 

Zdajemy sobie sprawę, że liga tak naprawdę rusza za parę dni. Mamy kilka rzeczy przećwiczonych. Kilka ważnych wariantów przed samymi rozgrywkami jest jeszcze przed nami. Kadra nie do końca jest jeszcze zamknięta. Na treningach mamy powyżej 20 zawodników. Kilku młodych i perspektywicznych piłkarzy oraz wychowankowie naszego klubu, którzy są przymierzani na przyszłość do gry jako młodzieżowcy. Pracujemy ciężko, każdego dnia nieco schodzimy z obciążeń, żeby być przygotowanym na ten pierwszy mecz jak najbardziej optymalnie. 

Kilku piłkarzy wzmocniło już zespół Olimpii. Na jakich pozycjach widzi pan jeszcze potrzebę sprowadzenia nowych zawodników? 

Mamy w przybliżeniu po dwóch zawodników na każdą pozycję. Brakuje nam może ze dwóch lub trzech graczy do jeszcze większej rywalizacji w kadrze. To jest najzdrowsze w sporcie co może być. Wiem, że część jest niepocieszona, ponieważ stracą miejsce w składzie. 

Drużyna rozegrała trzy mecze kontrolne. Dwa z nich wygrała, jeden przegrała. Pana plan na zespół Olimpii jest już widoczny w poczynaniach zawodników? 

Moje założenia taktyczne i plan staramy się realizować od samego początku. Pokrzyżowała nam wszystko trochę kontuzja Tomasza Wełny, które eliminuje go jeszcze na jakieś trzy tygodnie. Chciałem pograć czwórką i trójką obrońców. Niektóre warianty na pewno wypadły nam na najbliższy czas. Trzeba jednak pamiętać, że systemami i samym ustawieniem nie wygrywa się spotkań. Robi się to przede wszystkim odpowiednim przygotowaniem motorycznym. 

Przed zespołem kolejne mecze sparingowe. 

Mamy jeszcze dwa spotkania kontrolne. Jutrzejszy z Gryfem Wejherowo oraz w sobotę w Chojnicach z Chojniczanką. Myślę, że po tych sparingach będziemy zdecydowanie w innym miejscu i wiedzieć co ewentualnie mamy do poprawienia. 

Wiele osób związanych z klubem ma nadzieję na szybki powrót Olimpii do pierwszej ligi. Czy taki cel stawia pan przed sobą i całą drużyną? 

Cel wygrana ligi będzie postawiony chyba przed każdym zespołem w II lidze. Wiemy jaka ta liga jest. Nikt nie wystartuje, żeby nie wygrać tej ligi. Oczywiście my będziemy starali się jak najlepiej prezentować w kolejnych meczach. Mamy postawione cele sportowe i szkoleniowe. Tak jak wcześniej wspomniałem, chcemy z tej zdolnej młodzieży w Grudziądzu wyciągnąć jak najwięcej. 

(ŁP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone