Piłkarze Olimpii wygrywają drugi mecz na wiosnę

15:43, 10.03.2019 ŁP Aktualizacja: 19:33, 10.03.2019
Skomentuj

Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka odnieśli drugą wygraną na wiosnę. Tym razem grudziądzanie na wyjeździe 2:1 pokonali chorzowski Ruch i umocnili się w czołówce drugoligowych rozgrywek.

Piłkarze Olimpii na prowadzenie wyszli pod koniec pierwszej połowy. W 40. minucie Kamila Lecha pokonał będący w ostatnim czasie w dobrej dyspozycji, Przemysław Kita.

"Biało-zieloni" na drugą bramkę czekali aż do 83. minuty. Na listę strzelców ponownie wpisał się wspomniany Kita. Goście odpowiedzieli 4 minuty później trafieniem Roberta Obsta.

Grudziądzka drużyna po tym zwycięstwie zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 37 oczek. Do liderującego Radomiaka podopieczni trenera Pawlaka tracą 7 punktów. Kolejnym rywalem Olimpii będzie GKS Bełchatów. Wcześniej - 13 marca - o godzinie 18 w kinie Helios odbędzie się prezentacja zespołu wraz ze sztabem szkoleniowym.

Ruch Chorzów 1-2 Olimpia Grudziądz
Robert Obst 87 - Przemysław Kita 40, 83

Ruch: 94. Kamil Lech - 18. Lukáš Ďuriška, 15. Łukasz Wiech, 73. Bartłomiej Kulejewski, 14. Mateusz Bartolewski (79, 6. Jakub Rudek) - 13. Lucjan Zieliński (83, 33. Piotr Giel), 11. Tomasz Podgórski, 32. Robert Obst, 16. Michał Walski, 75. Pawło Miahkow - 24. Wojciech Kędziora (56, 9. Mariusz Idzik).

Olimpia: 19. Wojciech Muzyk - 25. Damian Ciechanowski, 28. Ivan Očenáš, 6. Ariel Wawszczyk, 12. Bartosz Sulkowski(74, 13. Patryk Fryc) - 70. Konrad Handzlik (69, 22. Kacper Skibicki), 11. Robert Ziętarski, 21. Maciej Kona, 23. Germán Ruiz (58, 10. Aghwan Papikjan), 7. Tiago Alves - 27. Przemysław Kita.