Olimpia Grudziądz wygrywa z GKS Bełchatów

20:04, 17.03.2019 ŁP Aktualizacja: 22:25, 17.03.2019
Skomentuj

Oba zespoły w pierwszej połowie stworzyły sobie kilka okazji do strzelenia bramki. Do 45 minuty rezultat nie uległ jednak zmianie. Kibice w Grudziądzu okrzyk radości wznieśli zaraz po zmianie stron. 180 sekund po wznowieniu gry nieporozumienie w defensywie gości wykorzystał wprowadzony w przerwie German Ruiz.

W drugiej połowie zespół z Bełchatowa był częściej przy piłce i częściej dochodził do sytuacji strzeleckiej. Dobrą formę między słupkami Olimpii pokazywał jednak Wojciech Muzyk. Ostatecznie grudziądzka drużyna skromne prowadzenie dowiozła do końca.

W tabeli ligowej Olimpia zrównała się punktowo w tabeli z drużyną z Bełchatowa i obecnie zajmuje 3. miejsce. Jest to strefa awansu do pierwszej ligi.

Olimpia Grudziądz 1-0 GKS Bełchatów
Germán Ruiz 48

Olimpia: 19. Wojciech Muzyk - 25. Damian Ciechanowski, 28. Ivan Očenáš, 6. Ariel Wawszczyk, 13. Patryk Fryc - 10. Aghwan Papikjan (46, 23. Germán Ruiz), 11. Robert Ziętarski, 21. Maciej Kona, 70. Konrad Handzlik (70, 22. Kacper Skibicki), 7. Tiago Alves (77, 17. Mateusz Marzec) - 27. Przemysław Kita.

Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 16. Mikołaj Grzelak (90, 5. Damian Michalski) - 14. Bartosz Biel (87, 13. Artur Golański), 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka, 19. Patryk Mularczyk, 11. Émile Thiakane (80, 15. Wiktor Putin) - 7. Bartłomiej Bartosiak (80, 59. Przemysław Zdybowicz).

Spotkanie Olimpii z GKS-em Bełchatów było domowym debiutem nowego sternika grudziądzkiego zespołu Sylwestra Szałkowskiego.

- Targają mną ogromne emocje. Przez cały mecz byłem rozdygotany. Pierwszy mecz przed naszą publicznością był egzaminem dla naszych przygotowań. Zdaliśmy go dosyć dobrze - powiedział po meczu włodarz klubu.

Drużyna z naszego miasta swój kolejny mecz również rozegra na własnym stadionie. W przyszłą sobotę (23 marca) o godzinie 17 z Górnikiem Łęczna.