Olimpia Grudziądz przegrywa na wyjeździe w Pruszkowie

21:20, 12.04.2019 J.R Aktualizacja: 00:41, 13.04.2019
Skomentuj

Piłkarze Olimpii ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na drugoligowych boiskach. Rywalem, który dla "biało-zielonych" okazał się w piątkowy wieczór za silny był Znicz Pruszków. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka przegrali 1:2.

Grudziądzanie bardzo źle będą wspominali głównie pierwszą połowę piątkowego meczu. To właśnie do 45 minuty Olimpia straciła dwie bramki. Autorem dwóch trafień dla Znicza jest Patryk Czarnowski, który najpierw Mikołaja Brylewskiego pokonał w 29 minucie, a później w 40.

Piłkarze z naszego miasta odpowiedzieli dopiero po przerwie. Rzut karny na nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania wykorzystał Bartosz Sulkowski. Jak się później okazało była to kontaktowa i honorowa zarazem bramka "biało-zielonych". Pierwsza na wiosnę porażka Olimpii stała się więc faktem.

Strata punktów może oznaczać także miejsce w gronie zespołów premiowanych awansem. Grudziądzanie mogą w przypadku ewentualnej wygranej GKS Bełchatów spaść na czwartą pozycję w drugoligowej tabeli.

Znicz Pruszków 2-1 Olimpia Grudziądz
Patryk Czarnowski 29, 40 - Bartosz Sulkowski 69 (k)

Znicz: 12. Piotr Misztal - 4. Marcin Bochenek, 5. Adrian Rybak, 6. Michał Wrześniewski, 16. Kacper Smoleń - 2. Patryk Czarnowski, 14. Adrian Małachowski, 10. Maciej Machalski (90, 17. Bartłomiej Faliszewski), 20. Marcin Stromecki (70, 15. Przemysław Kocot), 19. Marcin Rackiewicz - 9. Dariusz Zjawiński (90, 18. Mikołaj Szymański).

Olimpia: 31. Mikołaj Brylewski - 25. Damian Ciechanowski, 28. Ivan Očenáš, 6. Ariel Wawszczyk, 12. Bartosz Sulkowski - 70. Konrad Handzlik (46, 20. Kacper Pietrzyk), 11. Robert Ziętarski, 21. Maciej Kona, 23. Germán Ruiz (46, 17. Mateusz Marzec; 68, 8. Mikołaj Gabor), 7. Tiago Alves (84, 96. Marcin Poręba) - 27. Przemysław Kita.