Olimpia Grudziądz przegrywa na wyjeździe w Chojnicach

22:50, 12.03.2021 J.R Aktualizacja: 10:00, 13.03.2021
Skomentuj
reo

W ramach 21. kolejki II ligi zespół Olimpii Grudziądz przegrała  na wyjeździe z Chojniczan 3:1.

Pierwsza połowa to ataki z obu stron. Olimpia grała agresywnie czego konsekwencją były 2 żółte kartki dla graczy Chojniczanki. Drużyna z Chojnic stworzyła kilka groźnych sytuacji – w konsekwencji jednej był rzut karny w 24. minucie. Karnego obronił Sujecki i wynik spotkania pozostał bez zmian. W 30` minucie sędzia podyktował rzut karny dla Biało-Zielonych, a tego na bramkę zamienił Jose Embalo. Osiem minut później po błędzie defensywy wynik wyrównał Ryczkowski. Do przerwy wynik się nie zmienił.

W drugiej części zaatakowała Chojniczanka. Kilka groźnych akcji zostało zatrzymanych przez defensywę Biało-Zielonych. w 54. minucie błąd Sujeckiego wykorzystał Klichowicz, który skierował piłkę do pustej bramki. Dalsza część gry to ostra gra z obu stron i kolejne żółte kartki – tym razem dla piłkarzy Olimpii. W 57. minucie trener Smółka zdecydował się na 2 zmiany. W miejsca Leszczyńskiego i Widejko na boisko weszli Kalenik i Joao Augusto. Osiem minut później kolejne dwie zmiany w grudziądzkiej drużynie. Na boisku zameldowali się Gulczyński i Andronic, a zeszli Graczyk i Płatek. Dalsza część drugiej połowy to ataki gospodarzy przerywana przez defensorów Olimpii. W 93. minucie Plaskowski strzałem z linii pola karnego przelobował Sujeckiego i ustalił wynik spotkania. W ostatniej minucie spotkania drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną za faul w środkowej strefie boiska ukarany został Andronic.

Chojniczanka oddała 6 celnych strzałów i 5 niecelnych. Bilans Olimpii to jeden celny strzał i 4 niecelne. Druga połowa to agresywna gra z obu stron – sędzia łącznie pokazał 11 żółtych kartek i jedną czerwoną (za drugą żółtą).

Chojniczanka Chojnice 3-1 Olimpia Grudziądz

Adam Ryczkowski 38, Mateusz Klichowicz 55, Artur Pląskowski 90 – José Embaló 31 (k)

Chojniczanka: 1. Paweł Sokół – 90. Jan Mudra, 3. Marcin Grolik, 38. Martin Klabník, 77. Michał Sacharuk – 91. Mateusz Klichowicz, 9. Robert Ziętarski (80, 14. Adrian Rakowski), 4. Paweł Czajkowski, 17. Tomasz Mikołajczak (90, 13. Artur Golański), 97. Adam Ryczkowski (80, 11. Olaf Nowak) – 30. Szymon Skrzypczak (85, 7. Artur Pląskowski).

Olimpia Grudziądz: 33. Nikodem Sujecki – 25. Damian Ciechanowski, 66. Piotr Witasik, 32. Robert Obst, 17. Szymon Jarosz, 3. Bartosz Widejko (57, 9. João Criciúma) – 8. Mikołaj Gabor, 20. Grzegorz Płatek (65, 6. David Andronic), 23. Michał Graczyk (65, 19. Grzegorz Gulczyński), 14. Patryk Leszczyński (57, 16. Oskar Kalenik) – 10. José Embaló.

żółte kartki: Ryczkowski, Grolik, Czajkowski, Klichowicz – Gabor, João Criciúma, Witasik, Andronic, Obst, Kalenik.czerwona kartka: David Andronic (90. minuta, Olimpia, za drugą żółtą).

sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok).