Tenisiści przegrywają w ostatniej kolejce

00:12, 08.04.2019 ŁP Aktualizacja: 00:14, 08.04.2019
Skomentuj
reo

Drużyna Olimpii-Unii Grudziądz zakończyła sezon w Superlidze Tenisa Stołowego. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej nasi zawodnicy przegrali we własnej hali z AZS Unią Gdańsk 2:3. Pomimo porażki Olimpia jest pewna utrzymania w elicie.

W pierwszym pojedynku dnia Samuel Kulczyki po zaciętej walce przegrał z Wei Shihao. Drugie starcie przyniosło wyrównanie. Maciej Kubik pokonał Mikhaila Paikova 3:1. W trzecim meczu rozgrywający życiowy sezon Patryk Chojnowski bez straty seta ograł Szymona Malickiego i to goście znów wyszli na prowadzenie (2:1).

Czwarty pojedynek stał pod znakiem młodych i niezwykle utalentowanych zawodników. Po stronie grudziądzkiej zaprezentował się odchodzący po sezonie do II Bundesligi, Samuel Kulczyki. Z kolei zespół gości wystawił do gry Jana Zandeckiego. Zwycięsko z tej potyczki wyszedł młody Kulczyki i na tablicy wyników znów widniał rezultat remisowy 2:2.

W decydującym spotkaniu niedzielnego wieczora Maciej Kubik (choć wygrał pierwszego seta 11:5) przegrał 1:2 z Wei Shihao.

Grudziądzanie ostatecznie przegrali z AZS Unią Gdańsk 2:3. Pomimo porażki Olimpia sezon zakończyła na bezpiecznym 10 miejscu. Gdańszczanie z kolei uplasowali się na 2 pozycji i zagrają teraz w rundzie play off.

Kulczyki i Kubik przenoszą się do Niemiec

Dwaj tenisiści z Grudziądza Samuel Kulczycki (rocznik 2002) i Maciej Kubik (2003) po sezonie przenoszą się do drugiej ligi niemieckiej. Kulczycki trafi do TTC OE Bad Homburg 1987. Z kolei Kubiak będzie reprezentował barwy FSV Mainz 05.

- Grając w Polsce i trenując w Ochsenhausen, dużo czasu poświęcałem na podróże. Teraz będę mógł skoncentrować się na pracy. Miałem oferty z ojczyzny, ale niestety musiałem odmówić, żeby móc więcej trenować w Niemczech - powiedział na łamach "Polskiej Agencji Prasowej" Samuel Kulczycki.

Niedzielny mecz z Unią Gdańsk był ostatnim występem wspomnianej dwójki w barwach Olimpii-Unii Grudziądz.