Zamknij

Hala, siłownia, basen - tak wyglądają przygotowania w GKM

13:52, 11.01.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Kolejny sezon żużlowcy w Polsce zbliża się dużymi krokami. W większości zespołów ruszają przygotowania do intensywnych zmagań na torze. W Grudziądzu część zawodników trenuje na hali, basenie i siłowni. 

- Chcemy być jak najlepiej przygotowani do nowego sezonu. Naszym celem będzie pierwsza czwórka - zapewnia Arkadiusz Tuszkowski, prezes MrGarden GKM Grudziądz. 

Klub podczas zimowych treningów szczególny nacisk kładzie na formację młodzieżową, z którą w ostatnich sezonach bywa nienajlepiej.

- Od naszych juniorów będzie wiele zależało w tegorocznych zmaganiach. Wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich lat. Musimy poświęcić im zdecydowanie więcej uwagi niż dotychczas - dodaje włodarz klubu. 

Grudziądzanie - gdy tylko pozwoli pogoda - wyjadą na tor. Drużyna na pierwsze treningi uda się do niemieckiego Wittstocku. "Żółto-niebiescy" mają zaplanowane również pierwsze pojedynki sparingowe. 

- Nasze plany sparingów przewidują w marcu dwa spotkania z drużyną Zdunek Wybrzeże Gdańsk i dwa z KS Toruń - zapowiada Arkadiusz Tuszkowski. 

Plan sparingów przed sezonem 2018:

17.03 – Gdańsk – Grudziądz
18.03 – Grudziądz – Gdańsk
30.03 – Toruń – Grudziądz
5.04 – Grudziądz – Toruń

Prowadzone są rozmowy z jeszcze jednym klubem, z którym grudziądzanie chcieli być odbyć dwumecz (u siebie i na wyjeździe). Ponadto - również na marzec - turniej z okazji 15-lecia swoich startów chce zorganizować Krzysztof Buczkowski. Wystąpić w nim mają przede wszystkim grudziądzcy żużlowcy, by dobrze objeździć się na swoim torze. 

Prezentacja dużo wcześniej 

Już 9 lutego o godz. 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Nauczycielskiej 19 rozpocznie się prezentacja drużyny MrGarden GKM Grudziądz. Na imprezie - jak zapowiadają działacze klubu - nie zabraknie żadnego zawodnika, w tym najbardziej oczekiwanego - Przemysława Pawlickiego. Starszy z braci Pawlickich do naszego zespołu dołączył jesienią ubiegłego roku. 

Klub wyznaczył również cenę za wejściówką na prezentację. Pozostanie ona na tym samym poziomie co poprzednio, czyli 10 zł. 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone