Zamknij

Jacek Paszulewicz ma nową pracę. Będzie trenował GKS Katowice

16:13, 11.01.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GKS-u Katowice podczas dzisiejszego spotkania z mediami oficjalnie zaprezentował nowego szkoleniowca drużyny. Został nim były trener Olimpii Grudziądz, Jacek Paszulewicz. 

- Dokonaliśmy takiego wyboru z uwagi na realizację nowych wyzwań GKS-u. Zmiany będą dotyczyły wielu aspektów funkcjonowania klubu. Chcemy zmaksymalizować możliwości osiągnięcia celu krótkoterminowego, a trener idealnie wpisuje się w koncepcję zaprezentowaną przeze mnie zarządowi klubu. Nie jest to decyzja przypadkowa, jest dobrze przemyślana - powiedział Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy zespołu z Katowic. 

Jacek Paszulewicz tylko kilka dni pozostawał bez pracy. W ubiegły piątek rozstał się z grudziądzką drużyną. Z kolei na początku tygodnia pojawiły się pierwsze spekulacje o możliwym angażu 40-letniego szkoleniowca w GKS Katowice. Wszystko wyjaśniło się po tym, jak z zespołu zwolniony został dotychczasowy opiekun piłkarzy, Piotr Mandrysz. 

- Piotr Mandrysz przez ostatnie pół roku dał się poznać jako niezwykle ciepła i otwarta osoba. Serdecznie dziękujemy za wszystko, co dla nas zrobił - dodał przedstawiciel klubu. 

Pierwszą decyzją Jacka Paszulewicza w Katowicach jest przyspieszenie startu przygotowań do drugiej części sezonu. Piłkarze rozpoczną je w piątek 12 stycznia.

 - Sześć miesięcy temu zostałem spytany przez dziennikarzy ze Śląska, czy podjąłbym się pracy w GKS-ie. Wtedy nie wypadało mi się deklarować, ale teraz już mogę to zrobić. Przychodząc do "GieKSy", jestem pełen optymizmu. Wiem, że apsirację i oczekiwania są duże. Nie jest mi to obce i nie boję się wyzwań. Spróbuję dołożyć swoją cegiełkę do tego, by GKS znalazł się w najwyższej klasie rozgrywkowej - powiedział nowy opiekun GKS-u Katowice. 

Do klubu ze Śląska powędruje również profesor Zbigniew Jastrzębski, który współpracował m.in. z reprezentacją Polski Pawła Janasa. 

- Profesor Jastrzębski pracuje w piłce od wielu lat, a ze mną współpracował przez dwa sezony w Olimpii Grudziądz - dodał trener Paszulewicz. 

40-letni szkoleniowiec ze swoją byłą drużyną (Olimpią Grudziądz) zmierzy się w 33 kolejce na stadionie miejskim przy ul. Piłsudskiego 14. 

Źródło - GKS Katowice

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone