Zamknij
REKLAMA

Miłość, korupcja, mafia. Akcja powieści "Do ostatniej kropli krwi" dzieje się w Grudziądzu

12:16, 09.03.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W księgarni pojawiła się najnowsza powieść grudziądzanki, Moniki Cieluch, znanej z „Miłości szeptem mówionej” i „Mężczyzny z tuszem na dłoni”. Jej utwory nigdy długo nie czekają na czytelnika.

Co ma wspólnego zdjęcie kamienicy pod Łabędziem z nowością Moniki Cieluch? Zapraszamy do lektury „Do ostatniej kropli krwi” . Ostrzegamy, to pozycja, w której gorąca namiętność przeplata się z brutalnością męskiego świata.

Tak pisze Aneta Graczyk-Grablis na temat tej książki:

On - znający świat, w którym tylko walka na pięści może wyzwolić go od demonów przeszłości.

Ona - wrażliwa fotografka z dobrej rodziny, która pragnie żyć po swojemu.

Kiedy ich dwa światy zderzą się ze sobą, jedno jest pewne - eksplozja albo zupełnie zrujnuje oboje z nich, albo da początek czemuś, czego żadne z nich wcześniej nie doświadczyło - niezwykle gorącemu, pełnemu pasji uczuciu. Nasturcja, oczarowana niepokornym mężczyzną za wszelką cenę będzie próbowała odkryć, jaka historia kryje się za jego posiniaczonym ciałem i równie pokiereszowaną duszą. Leo („chłoptaś z Fortecznej”) natomiast po raz pierwszy poczuje, że poznał kobietę, z którą chciałby zostać dłużej niż jedną noc i ułożyć sobie życie u jej boku. Jego przeszłość położy się jednak cieniem na ich planach, wciągając go z powrotem do świata podziemnych walk, gangsterskich porachunków i konfliktów z prawem. Do świata, w którym, żeby zapewnić sobie i bliskim bezpieczeństwo, musisz walczyć do ostatniego oddechu. Sprawa skomplikuje się jeszcze bardziej, kiedy okaże się, że również historia Nastki kryje w sobie tykającą bombę, która spadnie na nich w najmniej oczekiwanym momencie.

Czy ich relacja okaże się silniejsza niż brutalna rzeczywistość podziemia? Czy każde z nich będzie potrafiło o nią walczyć i czy ostatecznie wyjdą z tej walki cało? Gra bowiem toczy się o najwyższą stawkę, gdzie triumf miłości oznacza jednocześnie wygraną nad śmiercią.

„Do ostatniej kropli krwi” to nie tylko historia burzliwego romansu, w którym rosnące z każdym spotkaniem pożądanie osiąga wręcz nierealny poziom. Pragnienie drugiego człowieka przeistacza się wkrótce w zmysłową, pełną wzlotów i upadków relację, jednak życie brutalnie weryfikuje plany pary. W świecie gangsterów nie ma miejsca na miłość i Leo będzie musiał podjąć najważniejszą w swoim życiu decyzję. Na tyle istotną, że zależeć będzie od niej także los i życie najbliższych mu osób, w tym ukochanej Nastki, młodszego brata, którego nie mógł zawieść i Zbrocha - mężczyzny, który zastępował mu odsiadującego dożywocie ojca.

To poruszająca powieść, w której gorące chwile uniesienia przeplatają się z równie zapierającymi dech w piersiach scenami walk na życie i śmierć. Bohaterowie, chcąc uciec od bezlitosnej rzeczywistości, będą musieli ramię w ramię stanąć przeciwko światu spływającemu krwią. Ich losy i gorące uczucie gwarantują rollercoaster emocji, skontrastowany opisami malowniczych uliczek Grudziądza, w którym rozgrywa się akcja.

Autorka przenosi nas do najbardziej znanych miejsc w mieście, co dla mieszkańców i osób znających jego topografię stanowi okazję do sentymentalnego snucia własnych wspomnień z nimi związanymi.

Tak o swojej powieści mówi autorka Monika Joanna Cieluch:

Wkrótce konkurs na naszym profilu FB, a do zdobycia będą dwie książki Moniki Cieluch.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

BooBoo

5 2

Czy to o UM i Szpitalu? 14:21, 09.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Na zawsze Na zawsze

1 0

Bo to miłość zwycięży wszystko . 14:53, 10.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrawdaPrawda

0 0

Ale tylko oryginalna 11:38, 11.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sarkasarka

0 0

Gratulacje dla autorki, książka mnie porwała i pochłonęłam ją w trzy dni! Jest akcja, jest miłość, namiętność, dylemat oraz tajemnica. Polecam, jeśli ktoś lubi takie klimaty. 20:41, 11.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaxMax

0 0

... ale w Grudziądzu ??? 08:16, 15.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%