Zamknij
REKLAMA

Egzamin na kartę rowerową w Grucie pod okiem policji

10.48, 03.06.2022 policja.pl Aktualizacja: 10.49, 03.06.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dzielnicowa z posterunku policji w Grucie odwiedziła dzieci biorące udział w egzaminie na kartę rowerową. Funkcjonariuszka nadzorowała zmagania wspólnie z organizatorem z miejscowej szkoły podstawowej. Uczniowie sprawdzali się zarówno w umiejętnościach praktycznych, jak i z wiedzy o przepisach ruchu drogowego.

Wczoraj (02.06) sierż. Monika Rosada, wspólnie z pracownikami Szkoły Podstawowej w Grucie, przeprowadziła sprawdzian na kartę rowerową. Do zmagań przystąpiło 31 uczniów, którzy po zaliczeniu części teoretycznej przystąpili do części praktycznej na terenie boiska szkolnego.  Po zakończonym egzaminie policjantka rozmawiała z rowerzystami, uczulając ich nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale też na prawidłowe wyposażenie rowerów i jazdę w kaskach ochronnych.

Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie uprawnień prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikację. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uprawnionym do wydania takiej karty jest dyrektor szkoły.

Wszystkim, którzy zaliczyli egzamin gratulujemy, życząc udanych wycieczek rowerowych i aby zawsze bezpiecznie dotarli do celu.

(policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%