Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
00:00, 10.07.2019
Kredytobiorcy otrzymali od Banku kwotę 383 723,75 zł w roku 2007. Do stycznia 2019 r. spłacili 340 586,61 zł. Mimo to na dzień dzisiejszy kapitał kredytu w złotówkach wynosi 429 910,34 zł. Brzmi absurdalnie? To nie wszystko... kwota kapitału kredytu jest kwotą zmienną i ostatecznie kredytobiorcy nie wiedzą ile wyniesie ich zobowiązanie w całym okresie kredytowania, tj. do roku 2037. Kredyty waloryzowane kursem franka szwajcarskiego spędzają sen z powiek wielu rodzinom. Jak się z tym problemem uporać? Jakie podjąć kroki aby położyć kres tej absurdalnej sytuacji? Od lat „pionierzy” podejmują się walki sądowej z bankami. Do tej pory była to wycieczka w nieznane. Wiele jednak wskazuje na to, że szlaki zostały przetarte.
1
00:00, 26.04.2019
Osoby, które zaciągnęły kredyt waloryzowany kursem franka szwajcarskiego od lat walczą o rozwiązanie swojego problemu przed sądami powszechnymi w całej Polsce. Samo zagadnienie jest bardzo skomplikowane i stanowi wyzwanie zarówno dla pełnomocników, którzy reprezentują strony jak i dla samych składów orzekających. Teoretycznie badamy każdy przypadek z osobna. Jednak nie da się przejść do porządku dziennego nad faktem, że problem dotyka szerokich grup społecznych.
10:03, 04.03.2019
Na zakręconych modowo klientów Alfa Centrum czeka wyjątkowy konkurs, do wygrania są trzy bony zakupowe o wartości 1000 zł i trzy po 500 zł!
10:30, 11.02.2019
Niedawno minęła kolejna rocznica czarnego czwartku, kiedy to Bank Centralny Szwajcarii uwolnił kurs CHF w stosunku do Euro, a zobowiązania rzeszy polskich kredytobiorców znacznie wzrosły. Dziś kurs franka szwajcarskiego do złotego ustabilizował się i nie wykazuje tak dużych wahań jak kilka lat temu.
1
07:08, 12.12.2018
Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Wigilijna kolacja w gronie rodziny i magiczny moment rozpakowywania prezentów. Jednak zanim nadejdzie ta chwila często mamy kłopot w wyborze trafnego podarunku. Jeśli nadal zastanawiacie się nad oryginalnym i ciekawym prezentem grudziądzka Informacja Turystyczna zachęca do zakupu wydawnictw o naszym mieście
20:47, 15.11.2018
Choć zima długo do nas nie przychodzi to warto przygotować się na niespodziewane mrozy i zabezpieczyć przyłącza wody, żeby rury nie zamarzły. Aby ograniczyć niebezpieczeństwo zamarzania rur powinniśmy największy nacisk położyć na zabezpieczenie instalacji. Najbardziej w okresie zimowym zagrożone są fragmenty instalacji na zewnątrz budynku: tzw. instalacja ogrodowa, przyłącze wodociągowe oraz kanalizacja ściekowa i deszczowa.
09:45, 30.06.2018
W Galerii Grudziądzkiej przy ul. Konarskiego 45 od kilku miesięcy działa biuro podróży największej w Polsce sieci My Travel. W ofercie placówki są wczasy, wycieczki objazdowe, weekendowe wypady do najciekawszych miast Europy, a także bilety lotnicze i ubezpieczenia My Travel jest największym biurem podróży ponieważ współpracuje z prawie setką touroperatorów posiadających swoje hotele i przedstawicielstwa na całym świecie.
20:28, 16.06.2018
Domowa apteka nie musi być pełna pigułek i suplementów. Można leczyć się, zachować energię i przeciwdziałać wielu schorzeniom, korzystając z tego, co oferuje nam sama natura.
20:16, 06.06.2018
Truskawki to cudowne owoce, które wspaniale smakują pod każdą postacią. Chociaż w sprzedaży dostępne są praktycznie przez cały rok, najlepiej smakują te rosnące w Polsce, zbierane bezpośrednio z gruntu. Są słodkie, pachnące, intensywnie czerwona, ale także bardzo delikatne. Co zrobić, że truskawki zachowały dłużej swój obłędny smak, zapach i wygląd? Poradzimy, jak przechowywać truskawki!
1
22:20, 19.05.2018
Poszukiwanie pracy to niewątpliwie trudne zadanie. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek dotyczących CV, które jest kluczowe i ma nam zapewnić zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Jednak zanim przystąpimy do pisania CV należy pomyśleć nad kluczowymi kwalifikacjami dla danego stanowiska. Po pierwsze trzeba sprecyzować własne umiejętności, wiedzę, doświadczenia i mocne strony. Po drugie wyszczególnić korzyści dla potencjalnego pracodawcy, wynikające z własnych umiejętności i zawodowych doświadczeń. Ostatnim elementem jest stworzenie historii zatrudnienia oraz listy ukończonych szkół i szkoleń.