Zamknij
REKLAMA

Policyjna akcja Prędkość na terenie powiatu grudziądzkiego

14:20, 28.04.2022 | policja.pl
Skomentuj
REKLAMA

Policja z Grudziądza na terenie powiatu uczestniczyła w działaniach pod nazwą „Prędkość”. Akcja ta skierowana była głównie przeciwko użytkownikom naszych dróg, poruszającym się z niedozwoloną prędkością. Funkcjonariusze ujawnili 83 kierujących, którzy naruszyli przepisy w związku ze zbyt szybką jazdą.

Wczoraj (27.04) policjanci grudziądzkiej „drogówki” prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Miały one na celu zwrócenie uwagi kierowców na konieczność przestrzegania ograniczeń prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym gdzie ze względu na zwiększony ruch pieszy i kołowy, to właśnie ona jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W trakcie działań policjanci skontrolowali blisko 100 pojazdów i ujawnili 101 wykroczeń, w tym aż 83 za zbyt szybką jazdę co miało swoje konsekwencje prawne.

Nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym wypadków. Dlatego policjanci zapewniają, że podobne akcje mające na celu kontrole prędkości będą nadal odbywały się cyklicznie. Pamiętajmy, że wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

(policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%