Cenne punkty Olimpii Grudziądz w meczu z sąsiadem w tabeli

16:23, 20.04.2024 Jakub Balbuza Schiemann Aktualizacja: 18:49, 20.04.2024
Skomentuj fot. Grudziadz365.pl fot. Grudziadz365.pl
reo

Dzisiaj, 20 kwietnia, Olimpia Grudziądz mierzyła się z Wisłą Puławy w ramach 29. kolejki II ligi. Było to bardzo ważne spotkanie dla biało-zielonych w kontekście wyjścia ze strefy spadkowej, a do samej Wisły Grudziądzanie tracili 3 punkty.

Od pierwszego gwizdka lepiej w mecz weszła Olimpia. Ekipa Mariusza Pawlaka kreowała sobie sytuacje, a jedną z ciekawszych była ta z 17 minuty, kiedy to Patryk Czarnowski popisał się świetną indywidualną akcją, po której uderzył spoza szesnastki. Trafił w środek bramki, a Oskar Mielcarz nie miał żadnych kłopotów ze złapaniem futbolówki.

W drugiej połowie meczu Grudziądzanie wywalczyli sobie stały fragment gry do którego podchodził Iwan Ciupa. Ukrainiec uderzył mocno futbolówkę, którą zdołał odbić bramkarz Wisły. Piłka szczęśliwe znalazła się pod nogami Szymona Korczy, który dobijając umieścił piłkę w siatce. Tym samym Olimpia wyszła na prowadzenie, a bramka z 67. minuty meczu zaważyła o wyniku spotkania.

Ostatecznie Olimpia dowiozła skromne zwycięstwo, stwarzając sobie jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku. Dla Grudziądzan było to ważne zwycięstwo, dzięki któremu zbliżyli się do wyjścia ze strefy spadkowej. Olimpia na ten moment zajmuje 16. lokatę mając tyle samo punktów, co GKS Jastrzębie, aczkolwiek zawodnicy z Jastrzębia mają o jeden mecz mniej, a do stawki tracą coraz mniej punktów.