Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Kierowca ciężarówki miał 2,5 promila alkoholu w organizmie

15:10, 18.11.2021 | policja.pl
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z grudziądzkiej drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na terenie jednego z zakładów produkcyjnych na terenie Grudziądza. W zgłoszeniu była również informacja, że kierowca ciężarówki jest nietrzeźwy. Informacja ta się potwierdziła gdy mundurowi wykonali badanie trzeźwości, które wskazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z „drogówki” otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w Grudziądzu doprowadził do zdarzenia drogowego. Pojechali więc na miejsce, gdzie oczekiwali na nich pracownicy ochrony, którzy pilnowali kierującego, który chwilę wcześniej kierował ciężarowym Manem i spowodował kolizję drogową. Kierującym okazał się 60-letni gdańszczanin. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania.

Choć w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, to należy mieć świadomość, że każdy nietrzeźwy za kierownicą to potencjalny zabójca. Manewrowanie kilkudziesięciotonowym pojazdem, nawet przy małych prędkościach, jak również przy jego gabarytach, a dodatkowo w stanie w jakim znajdował się kierowca ciężarowego Mana, to prosty przepis na tragedię. Ujęty przez świadków nietrzeźwy kierowca Mana został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy wykonali z nim niezbędne czynności procesowe.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. 60-latkowi grozi teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

(policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KarinaKarina

3 0

Uwaga, uwaga jedzie TiR a w środku siedzi pijany świr !!! 😠😡 20:37, 18.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie patoliNie patoli

0 0

Z tuningowanego bmv 16:46, 19.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%