Zamknij
REKLAMA

Dobry ortopeda w Warszawie - gdzie szybko znaleźć pomoc?

16.02, 05.12.2022 . Aktualizacja: 19.13, 08.12.2022
Skomentuj Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Szukasz specjalisty, który szybko podejmie się konsultacji ortopedycznej? Dobry ortopeda Warszawa oferuje nie tylko pełną diagnostykę, ale i nowoczesne metody leczenia.

Centrum medyczne - usługi od ręki

Pilna konsultacja ortopedyczna wymagana jest w przypadku chorób narządu ruchu i urazów. W diagnostyce najczęściej wykorzystywane jest badanie ultrasonograficzne. Pamiętaj, że im szybciej zgłosisz do lekarza ortopedy po urazie lub przy bólu, tym krócej potrwa leczenie. W przypadku złamań i zwichnięć cierpliwe czekanie aż ból sam przejdzie grozi nieprawidłowym zrostem kości i koniecznością interwencji chirurgicznej. Również wrodzone wady, jak zwyrodnienia kręgosłupa lub haluksy wymagają konsultacji z zakresu ortopedii.

Diagnostyka - nie tylko USG

USG ortopedyczne jest coraz częściej wykonywane, a dzięki niezwykłemu rozwojowi tej technologii lekarz sprawdzi w obrazie z ultrasonografu dokładną skalę obrażeń. Przeciążenia stawu kolanowego kończą się często na USG kolan. Ortopeda zobaczy na nim stan części miękkich stawu, w tym więzadła, torebki stawowej, itp. USG stopy wykonywany jest z kolei w przypadku urazów, zgrubień i zwyrodnień. Nie warto ignorować dolegliwości w stopach, gdyż wdrożenie leczenia i rehabilitacji jest kluczowe dla zachowania ich zdrowia i prawidłowej postawy całego ciała.

Ortopeda prywatnie zrobi w razie konieczności także USG ręki, zwłaszcza gdy ból już uniemożliwia pracę lub doszło do uszkodzenia delikatnej budowy dłoni. Często do ortopedy zgłaszają się osoby pracujące przy komputerze, a także krawcowe, mechanicy czy chirurdzy. Jeśli podejrzewasz głębszy uraz, warto skorzystać z porady specjalisty. W końcu ręce to w większości nasze narzędzie pracy. Oprócz ultrasonografu, każdy lekarz ortopeda współtworzący nasz zespół przychodni specjalistycznych, posiada również najnowszy dostępny sprzęt do diagnostyki.

Specjalistyczne leczenie na miejscu

Nasze centrum medyczne w Warszawie oferuje nie tylko pełną diagnostykę, ale i kompleksowe leczenie. Jeśli na przykład w USG stawu barkowego wykaże zamrożenie barku, czyli zapalenie zarostowe torebki stawowe, pacjentowi od razu zostanie zaproponowane odpowiednie leczenie. Zwykle to lekarz rehabilitacji medycznej przywraca ruchomość stawu, a wcześniej do leczenia włącza się sterydy, które hamują stan zapalny. Z nami zdiagnozujesz i wyleczysz również zapalenie kaletki podbarkowej, uszkodzenie stożka rotatorów i inne schorzenia stawu barkowego.

Ortopedia jest także podstawą medycyny sportowej, której zawdzięcza swój stały rozwój i postępowe metody leczenia. Taką techniką leczenia jest terapia falą uderzeniową, skuteczna m.in. przeciw ostrogom piętowym, łokciowi tenisisty i zapaleniu ścięgien. Wykonujemy również zabiegi wiskosuplementacji (wstrzykiwania kwasu hialuronowego), podawania osocza bogatopłytkowego i zalecenia z zakresu fizjoterapii, oraz wiele innych form leczenia chorób narządu ruchu.

Kiedy zdecydować się na konsultację ortopedyczną?

Dobry ortopeda Warszawa daje pewność szybkiej i fachowej porady w przypadku złamania kości, zapalenia stawów, chorób przewlekłych narządu ruchu czy też wad postawy. Koniecznie zgłoś się do ortopedy jak najszybciej, jeśli dojdzie do urazu mechanicznego narządu ruchu. Prywatnie wizyta kosztuje od 180 do 400 złotych, a bliski termin wizyty pozwoli zaoszczędzić na przyszłych kosztach rehabilitacji. Dokładny cennik podstawowych badań, takich jak USG ręki, USG stopy czy USG kolan znajdziesz na stronie centrum medycznego. Troska o swój narząd ruchu gwarantuje szybki powrót do sportu lub pracy.

_________________________

Skup aut Warszawa - jak działa?

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%