Zamknij
REKLAMA

Czy finanse Grudziądza są stabilne? Interpelacja radnych PiS

16:14, 02.04.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Trwają negocjacje Rządu z nauczycielami w sprawie ich postulatów płacowych. Jak strony nie dojdą do porozumienia już 8 kwietnia w całej Polsce może rozpocząć się strajk nauczycieli. Za czas strajku zgodnie z przepisami nie przysługuje pracownikom wynagrodzenie. 

Swoje poparcie dla nauczycieli wyraził Prezydent Grudziądza, który zadeklarował, że mimo, że wynagrodzenie za czas strajku się nie należy to Urząd Miasta nie pomniejszy go o czas strajku. Wynika z tego, że brakującą kwotę prezydent dołoży z budżetu miasta.

Mogą Państwo liczyć na moje wsparcie, jako Prezydenta Waszego miasta. Już teraz zapewniam, że Państwa uposażenie nie zostanie pomniejszone o stawki za dni, w których będą Państwo protestować. - deklaruje Macie Glamowski 

[ZT]72619[/ZT]

Na tą deklarację Prezydenta Grudziądza odpowiedzieli radni PiS, którzy przesłali w tej sprawie interpelację. Publikujemy ją w całości na portalu.

INTERPELACJA

Z ogromnym zadowoleniem przyjęliśmy informację Pana Prezydenta o dobrym stanie miejskich finansów i zdolności budżetu miasta do pokrycia kosztów wynagrodzeń nauczycieli za okres powstrzymywania się od świadczenia pracy.

Prawo daje co prawda taką możliwość jedynie organizatorowi strajku, czyli w tym wypadku związkom zawodowym, które winny mieć na tę okoliczność przygotowane stosowne rezerwy.

Jeśli Pan Prezydent deklaruje jednak, że pokryje koszt strajków nauczycieli, to świadczy, że finanse Grudziądza są stabilne i bezpieczne i że również potrzeby grup zawodowych, których finansowanie wręcz należy do zadań własnych gminy zostaną wreszcie zauważone i sfinansowane.

A potrzeby te są nie mniejsze niż potrzeby pracowników oświaty.

Setki pracowników samorządowych pracują za wynagrodzenia, które urągają ludzkiej godności. Większość pracowników świadczących samarytańską posługę osobom niepełnosprawnym i chorym w domach pomocy społecznej otrzymuje wynagrodzenie na poziomie najniższej płacy lub przewyższające je o kilka czy kilkadziesiąt złotych.

Również płace miejskich urzędników, pracowników obsługi i administracji w szkołach, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, miejskich instytucji kultury, pracowników miejskich instytucji sportu i rekreacji od lat utrzymywane są na najniższym możliwym poziomie.

Za te urągające ludzkiej godności płace, świadczą oni często doskonałą profesjonalnie i merytorycznie ofiarną pracę.

Zapewnienie im godziwych warunków płacowych należy do zadań własnych gminy i wprost należy do obowiązków Pana Prezydenta.

Wierzymy, że i po ich stronie stoi Pan całym sercem.

Cieszymy się, że budżet miasta posiada rezerwy, które pozwalają Panu Prezydentowi na składanie zobowiązań wykraczających poza obowiązkowe zadania samorządu.

Wierzymy, że wystarczy ich również na sfinansowanie godnych warunków płacowych dla pracowników samorządowych.

Wnioskujemy o podwyżkę płac wszystkich pracowników samorządowych średnio o 500 PLN netto na etat ze spłatą od 1 kwietnia 2019 r., co pozwoli na stopniowe nadrabianie wieloletnich zaniedbań w tym zakresie.

Jesteśmy przekonani, że sprawie pracowników samorządowych Pan Prezydent będzie równie oddany, jak sprawie nauczycieli.

Tego od Pana oczekujemy, tego się domagamy i będziemy Pana wspierać w wywiązaniu się z tych obowiązków.


Z poważaniem za Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości

Sławomir Szymański

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

bolekbolek

6 0

no prezydent zaoszczędził na szpitalu bo mimo obietnicy że im przeleje 48mln zł tego nie zrobił, więc teraz rozdaje kasę, dawno takiej szopki nie widziałem 20:15, 02.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

4 3

Radni z PISu po co ten sarkazm przecież wiecie że kasy nie ma ,a ukochany przywódca zrobi wszystko żeby dogodzić elektoratowi , może przestalibyście myśleć jak komuniści i zamiast rozdawać nie swoje pieniądze przedstawilibyście plan zreformowania administracji tylko tego nie zrobicie bo to wiązałoby się że zwolnieniami ,a przecież wy tak jak doktór boicie się że was nie wybiorą więc czym się różnicie od towarzysza prezydenta no niczym. 09:15, 03.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

grudziądzanin grudziądzanin

1 4

Rząd PO też na nic nie miał kasy. a PIS jakoś znajduje. Jeżeli Pan Prezydent będzie chciał to znajdzie pieniądze niech tylko dobrze przygląda się jak robi to Premier Morawiecki. 10:05, 04.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

3 2

Grudziądzanin co ty bierzesz albo co oglądasz że tak ci padło na głowę ,czy wiesz że te twoje jakoś to ograbienie innych z pieniędzy aby dać je nierobom i patologii twój towarzysz Morawiecki pcha nas ku upadkowi za chwilę będzie druga Grecja albo Wenezuela. 11:33, 04.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrudziądzaninGrudziądzanin

2 1

Ja - Twoja rodzina, Twoje dzieci, Twoi dziadkowie i znajomi, którzy mają dzieci, albo mieszkają na wsi to patologia ? Cztery lata straszą Grecją i co i nic.

Likwidacja patologii "jakoś" wg PIS.
Według raportów Komisji Europejskiej, między latami 2006 a 2011 polska luka VAT gwałtownie wzrosła, z 0,4 proc. do 1,5 proc. PKB. W roku 2012 odnotowano największą kwotowo wartość luki (43,1 mld zł), zaś w 2016 r. spadek jej wielkości do 34,9 mld zł. Według bardzo ostrożnych szacunków ekonomistów banku Credit Agricole (2018), uszczelnienie systemu podatkowego w 2017 r. przyniosło wzrost dochodów budżetowych w wysokości ok. 12,5 mld zł. Z kolei
Ministerstwo Finansów szacuje, że w 2016 r. udało się odzyskać 6,6 mld zł, a 2017 ? 10,8 mld zł, a w 2018 r. planuje się odzyskać 7,7 mld zł. Daje to łącznie ok. 25 mld zł w latach 2016 -2018.8 Ministerstwo Finansów szacuje, że łączne dochody z PIT, CIT, VAT oraz składek na FUS wzrosną w 2019 r. o prawie 150 mld zł w porównaniu do wyników z 2015 r. Jest to wynik znacząco wyższy od dynamiki wzrostu PKB w tym okresie. Oznacza to prawie 180 mld zł wpływów z VAT, 120 mld zł z PIT, niemal 45 mld zł z CIT oraz 185 mld zł ze składek na FUS.
W przypadku dochodów z VAT przewiduje się wzrost o prawie 60 mld w porównaniu do 2015 r., zaś wpływy ze składek na FUS będą prawdopodobnie o 42 mld zł wyższe. Podsumowując, łączne efekty na które składa się zarówno koniunktura gospodarcza jak i zintegrowane działania organów podatkowych, zgodnie ze wstępnymi szacunkami Ministerstwa Finansów mogą wygenerować dodatkowe 50 mld zł w 2019 r.
Jak chcesz więcej poczytać to odsyłam do raportu PIE
http://pie.net.pl/wp-content/uploads/2018/10/Raport-LUKA-VAT-1.pdf

Pozdrawiam 14:05, 04.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

1 0

Ja szacuję że jutro będę bogaty i przewiduję, że będę miał *%#)!& 21:03, 04.04.2019


jaja

2 2

Grudziądzanin przepisałeś bełkot propagandowy władzy gratuluje samopoczucia wierz dalej towarzyszowi naczelnikowi i jego pomocnikowi towarzyszowi Morawieckiemu, którego nawet nie wybrałeś w wyborach i nie przeszkadza ci że to były doradca Tuska.Teraz fakty w roku 2018 statystyczne gospodarstwo domowe co miesiąc opłacało zobowiązania w kwocie 1572 zł ,a w 2015 zobowiązania wynosiły 976 zł jest to wzrost o 61%.Pytanie czy ktoś otrzymał podwyżkę w pracy w ciągu trzech lat o 60%.Nikt nie otrzymał takich podwyżek więc został obciążony wszelakimi podatkami, aby wypłacać wszystkie plusy komunistów z PISu czy poziom życia pracujących się poprawił nie.Dodam jeszcze że twoi ulubieni towarzysze sprowadzili do polski 2018 roku 370 tysięcy emigrantów w tym 18 tysięcy muzułmańskich, oglądaj dalej TVP słuchaj Jarka będziesz miał sieczkę zamiast mózgu. Jeszcze jedno PIS PO jedno zło zdrajcy wolnych Polaków. 19:16, 04.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrudziądzaninGrudziądzanin

0 0

Interpretujesz dane według swojego uznania albo z mało wiarygodnych źródeł.
Kończę dyskusję z poczuciem, że Ty i ja nie jesteśmy zakochani w żadnej władzy, która rozporządza naszym majątkiem. Polecam cytaty z zakresu ekonomii Bila Clintona.
Link do danych GUS

file:///C:/Users/plakomiec/Downloads/sytuacja_gospodarstw_domowych_w_2017.pdf 09:08, 05.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

0 0

Cytat Clintona " ekonomia głupcze" jest jak najbardziej prawdziwy tylko dlaczego ekonomię stosują w większości obywatele w swoim domu i potrafią rozporządzać swoimi przychodami racjonalnie a rządzący tego nie potrafią doprowadzając kraje którymi rządzą do ruiny, i jeszcze jedno urząd może jest i główny i statystyczny tylko kto mu płaci oczywiście, że rząd więc kto płaci ten wymaga teoria spiskowa ,ale prawdopodobna.Dla chętnych zapraszam do oglądania na you tubie telewizji Idż Pod Prąd codziennie o godzinie 13. 17:56, 05.04.2019


REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone