Zamknij
REKLAMA

Kraska: sytuacja służby zdrowia pod względem zachorowań na koronawirusa jest komfortowa

12:39, 31.05.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Siedem osób, niestety, zmarło z powodu zakażenia COVID-19; to są najczęściej osoby starsze, z wielochorobowością i niestety niezaszczepione" - powiedział Kraska w Radiu Plus.

W tej chwili sytuacja służby zdrowia pod względem zachorowań na koronawirusa jest komfortowa. Dzisiejsze dane cząstkowe to 436 przypadków zachorowań - prawie 20 proc. mniej niż w ubiegłym tygodniu - powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister poinformował również, że w szpitalach przebywa ok. 400 osób, 30 pacjentów jest podłączonych do respiratora. "Jeżeli więc porównamy te 3 tysiące (w szpitalach-PAP), które mieliśmy w poszczególnych falach, to w tej chwili naprawdę sytuacja dla służby zdrowia jest komfortowa" - ocenił.

Kraska zwrócił też uwagę, że - nawet po zaszczepieniu lub przechorowaniu COVID-19 - odporność w miarę upływu czasu spada. "Dlatego chcemy ruszyć z kampanią przypominającą o szczepieniach" - powiedział. Tym bardziej, że - jak zauważył - na jesień przewidywany jest wzrost liczby zachorowań.

Od 16 maja obowiązujący w Polsce od 20 marca 2020 r. stan epidemii został zastąpiony stanem zagrożenia epidemicznego. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg

agz/ dki/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%