Zamknij
REKLAMA

Smród i ścieki na osiedlu Lotnisko. Interweniuje Straż Miejska

18:39, 28.06.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Smród i ścieki na osiedlu Lotnisko w Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Interweniujemy wspólnie ze Strażą Miejską

Nie wytrzymujemy już tego fetoru skisłych warzyw! - skarżą się działkowcy ogrodów Klematis. Strażnicy obiecują kontrole Urzędu Miejskiego i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Dziś o pomoc poprosili nas mieszkańcy wypoczywający w swoich ogrodach przy ul. Polskich Skrzydeł.

Jest piękna pogoda, ludzie opalają się na działkach, sączą piwko, zapraszają znajomych na grilla. A tu taki smród! - denerwują się działkowcy.

Obok ich ogródków przebiega rów odprowadzający wodę z pobliskiego zakładu przetwórstwa warzyw i owoców. Rowu nie widać z daleka. Ale czuć… I to mocno.

Proszę zobaczyć! Nie było deszczu w ostatnich dniach a tu woda płynie wartko. Dalej to wszystko spływa do Rowu Hermana! - denerwuje się pan Ryszard i pokazuje wodę.

Jej kolor przypomina blado zieloną maź, która osadza się także porastających rów roślinach. Fetor jak z szamba pomieszanego z kiszoną wodą po ogórkach.

I jak tu wypoczywać w takich warunkach?! My dokładnie wiemy kto zrzuca te ścieki. Pobliski zakład. Podejrzewamy, że robią to w nocy i ukradkiem – dodaje pan Ryszard.

Poprosiliśmy o przyjazd ekologicznego patrolu Straży Miejskiej. Funkcjonariusz, który przyjechał na miejsce przekonał się na własne oczy i nos, że sytuacja nie jest normalna. Nie mógł jednak pobrać próbek. Sporządził notatkę i obiecał zawiadomić Urząd Miejski oraz „sanepid”.

Do podobnych sytuacji dochodzi tam często. - Jak przerabiają buraki to woda jest czerwona. Jak marchew to pomarańczowa, a jak ogórki to zielona – mówi kobieta, którą mijamy po drodze. A jej sąsiad dodaje: - W ścieku pływają też resztki warzyw. Widziałem buraki i groszek.

Do tematu wrócimy.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

jaja

2 0

prezydent na ostatnim spotkaniu na Lotnisku obiecał że coś z tym zrobi ..... czekamy 23:27, 28.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wwwitwwwit

2 0

Taa jak i poprzednia wladza... akurat dla nich liczy sie kasa nic innego. Jesli zakład placi miastu kasę to jest ok i nic sie nie dzieje w tej sprawie. Połowa osiedla, szczególnie ta położona w pobliżu ulic Kustronia i Parkowej odczuwa to co robi Chłodnia i Schumacher.. 02:29, 29.06.2019


jaja

0 0

ale podobno rok temu mandat dostali za ten smród 14:43, 30.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Madzia Madzia

0 0

Smród straszny latem nie do wytrzymania. Jak nie potrafią legalnie pozbyć się resztek. To powinni zamknąć ten zakład. 19:40, 30.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone