Zamknij

Marcin Jabłoński wybrany do międzynarodowego projektu NBS

10:12, 06.02.2020 Aktualizacja: 15:34, 06.02.2020
Skomentuj

Marcin Jabłoński nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych w Grudziądzu został jednym z pierwszych nauczycieli w Europie wybranych do międzynarodowego projektu Nature-based Solutions (NBS) - Pilot Teachers Project. Pierwsze spotkanie odbędzie się  21-22 lutego w Brukseli, w EUN, Rue de Trèves 61. (100 m od Parlamentu Europejskiego).

Projekt NBS jest inicjowany i finansowany przez Dyrekcję Generalną ds. Badań Naukowych i Innowacji Komisji Europejskiej i koordynowany przez European Schoolnet (EUN). W projekcie bierze udział 5 nauczycieli szkół podstawowych, 5 nauczycieli przedmiotów STEM na poziomie szkoły średniej i 5 nauczycieli przedmiotów innych niż STEM na poziomie szkoły średniej.

Nature-based solutions to rozwiązania technologiczne oparte na naturze, które są inspirowane i wspierane przez naturę i ekosystemy.

W przeciwieństwie do rozwiązań czysto ekologicznych, NBS są opłacalne, jednocześnie zapewniają korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne.

NBS wnoszą więcej przyrody i różnorodności biologicznej do miast, krajobrazów i krajobrazów morskich dzięki lokalnie dostosowanym interwencjom systemowym. Przykładami NBS są zielone dachy i zielone ściany do schładzania miast w lecie, parki do walki z zanieczyszczeniami, zapewniające rozrywkę dla mieszkańców, zielone korytarze łączące obszary naturalne, miejskie ogrody spożywcze itp.

Do zadań nauczycieli w projekcie będzie promowanie takich rozwiązań w nauczaniu i innym podejściu do projektowania rozwiązań technicznych. Praca będzie polegała na tworzeniu scenariuszy lekcyjnych, publikowaniu na platformie współpracy, tworzeniu materiałów promujących NBS, prowadzeniu seminariów internetowych, uczestnictwie w szkoleniach w EUN w Brukseli.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Jest kara za zniszczenie brzegu Jeziora Rudnickiego! 15

Mnie zastanawia czemu w grudziądzu nie ma marszu przeciwko imigrantom w całej Polsce ile tego jest bydgoszcz nawet

Prawdziwe

22:40, 2025-07-05

Jest kara za zniszczenie brzegu Jeziora Rudnickiego! 15

CZAJKA kierownik budowy jego żona CZAJKA Architekt miasta ...kto w obszarze chronionym mocą ustawy do 100 m uchwałą RMG daje zgode na budowy domow w obszarze chronionym????....od kiedy uchwała zmienia sie ustawy....a śmieci to sie zbiera Wojtus rękoma w obszarze chronionym... tu sa miejsca legowe czapli siwej jezioro objete jest strefą ciszy...tylko tacy jak ty ulegli niezawistni i niezazdrośni liberalni pokorni spolegliwi pozwola sobie koparą wjechac do domu .bo ten ekosystem to tez element domu grudziądzan.....gratuluje logiki i rozeznania tematu...gdzie masz śmieci przyjade koparkami ci je wywieźć a pod śmietnikami wyrownam grunt gorki i roslinność zwalcuje no bo wg Ciebie tak sie sprząta śmieci również i w obszarze chronionym ustawa prawo wodne

zazdrość????

19:46, 2025-07-05

Jest kara za zniszczenie brzegu Jeziora Rudnickiego! 15

Co za ściema z tymi czajkami i gęśmi … człowieku kim ty jesteś z wykształcenia że stwierdzasz że tam akurat żerują i lęgną się gęsi czy Czajki - ekologiem? Tam była sterta śmieci jak one miały tam zerować …? Co ludzie potrafią wymyślać z zazdrości …. Ludzie posprzątali bo wiadomo że każdy ni ich miejscu nie chciałby mieć śmietnika przed domem a to że gęsi tam chodzą to dobrze bo teraz w końcu maga bo mają czysty teren. To nic nadzwyczajnego że gęsi chodzą nad brzegami jezior i na łąkach w poszukiwaniu świeżej trawy która teraz mają a nie stery odpadów . Gęsi i kaczki czy też czajki chodzą nie tylko na tym terenie ale na terenów całego jeziora Rudnickiego …ja uważam że teraz tam jest porządek i wpłynęło to na polepszenie warunków ekologicznych tego miejsca . Miłej o przyjemniej się tam chodzi bo jest czysto o co odpowiednie służby nie umiały zadbać …uważam ze kaczka Czajka czy gęsia sprzyja czyste środowisko a nie wysypisko śmieci … szkoda tyko ze w tym kraju jest tyle zazdrosnych o zawistnych ludzi … bo w normalnych rozumowaniu każdy by docenił że posprzątali bałagan który zrobili inni ludzie …

Wojtek

17:01, 2025-07-05

Jest kara za zniszczenie brzegu Jeziora Rudnickiego! 15

zeby sad orzekł naprawienie szkody najpierw musi wpłynąć akt oskarżenia a tu oprócz gęsi sa jeszcze czajki .. gesi sie nie liczą ...jeden telefon z urzędu do prokuratury i warunkowo umorzone...a widok na jezioro za jedyne 15.000 zl

obietywny

15:29, 2025-07-05

0%