Zamknij

Grudziądzki Budżet Obywatelski 2022. Rusza nabór projektów do kolejnej edycji

08:48, 19.02.2021 J.R Aktualizacja: 10:13, 19.02.2021
Skomentuj

Trzy miliony i trzysta trzydzieści tysięcy złotych taką sumę w tym roku miasto przeznaczyło na budżet obywatelski. To mieszkańcy Grudziądza zdecydują, jakich inwestycji i inicjatyw potrzebują najbardziej. Już 1 marca rozpoczyna się nabór projektów do kolejnej edycji. Czas na podzielenie się swoimi pomysłami to dwa tygodnie.

Każdy z mieszkańców będzie miał możliwość złożenia jednego projektu dotyczącego zadania ogólnomiejskiego, jednego okręgowego oraz jednego tzw. zadania miękkiego. Wnioski z zadaniami okręgowymi mogą składać również wnioskodawcy, którzy nie zamieszkują danego okręgu – tłumaczy prezydent Grudziądza Maciej Glamowski – Bardzo się cieszę, że to mieszkańcy wskażą, czego w naszym mieście najbardziej potrzebują. Jestem ciekaw ich pomysłów. Budżet obywatelski to nasze święto demokracji i zaangażowanej obywatelskości.

Projekty można dostarczać tylko w wersji elektronicznej od 1 do 14 marca za pośrednictwem systemu na stronie grudziadz.budzet-obywatelski.org. Wcześniej należy się jednak zarejestrować.

Na realizację budżetu przewidziano w tym roku 3 miliony 330 tysięcy złotych, z czego wydzielono 600 tysięcy na projekty ogólnomiejskie oraz 60 tysięcy na projekty „miękkie”. Maksymalnie jeden projekt miejski może kosztować 250 tysięcy złotych, okręgowy 120 tysięcy złotych, a „miękki” 20 tysięcy.

Wszystkie propozycje zostaną poddane ocenie formalnej i merytorycznej, a wyniki tej weryfikacji poznamy 17 maja. Od tego dnia mieszkańcy będą mieli 5 dni na wniesienie odwołania do Prezydenta Grudziądza – za pomocą poczty elektronicznej na adres [email protected]. Ostateczne listy projektów, które wezmą udział w głosowaniu, zostaną opublikowane najpóźniej 1 czerwca. Głosy będzie można oddawać w formie elektronicznej – od 7 czerwca do 4 lipca. Wyniki poznamy najpóźniej 16 lipca.

Grudziądzki Budżet Obywatelski powstał w 2014 roku. Mieszkańcy przez te wszystkie lata wybrali do realizacji 220 zadań. W tym roku realizowane będą 32 zadania (z edycji 2021). Do tej pory na realizację zadań w ramach GBO wydano ok. 15 mln złotych. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%