Niemal 2 mld złotych wsparcia kierowanego z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju przeznaczonych zostało dla przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Środki finansowe przekazywane są do ponad 10 tys. firm w regionie, które zatrudniają ponad 96 tys. pracowników. Podczas konferencji prasowej wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz określił tę pomoc jako „oddech finansowy dla firm z różnych branż”.
Do przedsiębiorców w całym kraju kierowane z PFR są przeszło 42 mld złotych, z czego prawie 2 mld złotych w województwie kujawsko-pomorskim. W ramach programu pomocowego utrzymania miejsc pracy ma zostać przekazane jeszcze około 30 mld złotych w całej Polsce.
Myślę, że to bardzo ważny moment dla naszego państwa, dla przyszłości naszego społeczeństwa – zaznaczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. - Ten oddech finansowy jest bardzo potrzebny firmom z rożnych branż, które ucierpiały podczas pandemii koronawirusa. Jest potrzebny, aby nasza gospodarka w dłuższym okresie czasu utrzymała swój bardzo wysoki poziom rozwoju – powiedział.
Przedstawiciel rządu w terenie dziękował premierowi Matuszowi Morawieckiemu za sprawne prace rządu nad tarczą antykryzysową. – Dziękuję także wszystkim instytucjom, które dbają o to, aby przedsiębiorcy mogli składać wnioski, i że w szybki sposób te wnioski są rozpatrywane – mówił.
Również Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej bardzo mocno wspiera pracodawców i pracowników, o czym mówiła podczas konferencji prasowej wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Iwona Michałek.
W skali kraju, do tej pory na wsparcie tych grup ministerstwo wydało 15,3 mld złotych. W województwie kujawsko-pomorskim wsparliśmy przedsiębiorców i pracowników kwotą 662 mln złotych. Ze wsparcia skorzystało łącznie ok. 50 tys. pracowników. To ogromne pieniądze. Codziennie słyszę od samorządowców, że takiego wsparcia w ich gminach się nie spodziewano. Do przedsiębiorców i całej sfery opieki społecznej płyną szerokim strumieniem również środki unijne – podkreślała minister.
Poseł Ewa Kozanecka zwracała uwagę, że od chwili wybuchu epidemii, Polski rząd podjął wszelkie starania, aby jak najskuteczniej i najszybciej pomóc polskim pracownikom, polskim przedsiębiorcom, ratując ich zdrowie i życie oraz polską gospodarkę.
- Tak powstały kolejne tarcze antykryzysowe i finansowe. Łączne wsparcie w wysokości 312 mld złotych obejmuje wsparcie pracowników, przedsiębiorców, instytucje finansowe, ochronę zdrowia i zawiera program inwestycyjny. Nie byłoby tego, gdyby nie współpraca rządu z przedsiębiorcami, przedstawicielami strony społecznej, z instytucjami i spółkami Skarbu Państwa. Chciałabym podkreślić, że wkład spółek Skarbu Państwa w walce z koronawirusem, to wsparcie finansowe w wysokości ponad 173 mln złotych – tłumaczyła poseł Ewa Kozanecka.
Poseł Piotr Król poinformował, że do 22 maja Powiatowe Urzędy Pracy w województwie kujawsko-pomorskim wypłaciły środki ponad 67,5 tys. przedsiębiorców na łączną kwotę ponad 311 mln złotych. - Tarcza z całą pewnością działa, ale żeby tarcza mogła działać, to ona fizycznie musi być przez kogoś realizowana. Chciałbym podziękować szczególnie pracownikom Powiatowych Urzędów Pracy. Są oczywiście miejsca, w których to idzie lepiej i są miejsca, w których idzie to gorzej. Wiadomo, że tam gdzie wniosków jest więcej idzie wolniej. Tak m.in. bywa w Bydgoszczy. Dlatego z jednej strony, chciałem publicznie podziękować pracownikom PUP w Bydgoszczy, a z drugiej strony publicznie zaapelować do Pana Prezydenta o tymczasowe wsparcie personalne dla tej jednostki, co być może przyczyniłoby się do tego, że bydgoscy przedsiębiorcy czekaliby na wsparcie krócej. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami, bez podziałów, wesprzemy naszą gospodarkę w tym kryzysie – powiedział poseł Król.
Tarcza Finansowa PFR z podziałem na powiaty:
Miasto Bydgoszcz
Miasto Toruń
Miasto Grudziądz
Miasto Włocławek
powiat aleksandrowski
powiat brodnicki
powiat bydgoski
powiat chełmiński
powiat golubsko-dobrzyński
powiat grudziądzki
powiat inowrocławski
powiat lipnowski
powiat mogileński
powiat nakielski
powiat radziejowski
powiat rypiński
powiat sępoleński
powiat świecki
powiat toruński
powiat tucholski
powiat wąbrzeski
powiat włocławski
powiat żniński
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu grudziadz365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Jest kara za zniszczenie brzegu Jeziora Rudnickiego! 15
Mnie zastanawia czemu w grudziądzu nie ma marszu przeciwko imigrantom w całej Polsce ile tego jest bydgoszcz nawet
Prawdziwe
22:40, 2025-07-05
Jest kara za zniszczenie brzegu Jeziora Rudnickiego! 15
CZAJKA kierownik budowy jego żona CZAJKA Architekt miasta ...kto w obszarze chronionym mocą ustawy do 100 m uchwałą RMG daje zgode na budowy domow w obszarze chronionym????....od kiedy uchwała zmienia sie ustawy....a śmieci to sie zbiera Wojtus rękoma w obszarze chronionym... tu sa miejsca legowe czapli siwej jezioro objete jest strefą ciszy...tylko tacy jak ty ulegli niezawistni i niezazdrośni liberalni pokorni spolegliwi pozwola sobie koparą wjechac do domu .bo ten ekosystem to tez element domu grudziądzan.....gratuluje logiki i rozeznania tematu...gdzie masz śmieci przyjade koparkami ci je wywieźć a pod śmietnikami wyrownam grunt gorki i roslinność zwalcuje no bo wg Ciebie tak sie sprząta śmieci również i w obszarze chronionym ustawa prawo wodne
zazdrość????
19:46, 2025-07-05
Jest kara za zniszczenie brzegu Jeziora Rudnickiego! 15
Co za ściema z tymi czajkami i gęśmi … człowieku kim ty jesteś z wykształcenia że stwierdzasz że tam akurat żerują i lęgną się gęsi czy Czajki - ekologiem? Tam była sterta śmieci jak one miały tam zerować …? Co ludzie potrafią wymyślać z zazdrości …. Ludzie posprzątali bo wiadomo że każdy ni ich miejscu nie chciałby mieć śmietnika przed domem a to że gęsi tam chodzą to dobrze bo teraz w końcu maga bo mają czysty teren. To nic nadzwyczajnego że gęsi chodzą nad brzegami jezior i na łąkach w poszukiwaniu świeżej trawy która teraz mają a nie stery odpadów . Gęsi i kaczki czy też czajki chodzą nie tylko na tym terenie ale na terenów całego jeziora Rudnickiego …ja uważam że teraz tam jest porządek i wpłynęło to na polepszenie warunków ekologicznych tego miejsca . Miłej o przyjemniej się tam chodzi bo jest czysto o co odpowiednie służby nie umiały zadbać …uważam ze kaczka Czajka czy gęsia sprzyja czyste środowisko a nie wysypisko śmieci … szkoda tyko ze w tym kraju jest tyle zazdrosnych o zawistnych ludzi … bo w normalnych rozumowaniu każdy by docenił że posprzątali bałagan który zrobili inni ludzie …
Wojtek
17:01, 2025-07-05
Jest kara za zniszczenie brzegu Jeziora Rudnickiego! 15
zeby sad orzekł naprawienie szkody najpierw musi wpłynąć akt oskarżenia a tu oprócz gęsi sa jeszcze czajki .. gesi sie nie liczą ...jeden telefon z urzędu do prokuratury i warunkowo umorzone...a widok na jezioro za jedyne 15.000 zl
obietywny
15:29, 2025-07-05
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz