Zamknij
REKLAMA

Geckonet kontynuuje inwestycje w Internet światłowodowy w Grudziądzu

10:52, 11.05.2022 | .
Skomentuj

Pod koniec 2021 roku opisywaliśmy na naszych łamach sytuację inwestycji światłowodowych poczynionych przez Geckonet na terenie Tuszewa i ul. Karabinierów. Od tamtego czasu sieć operatora była sukcesywnie rozbudowywana, dzięki czemu możliwość podłączenia światłowodu zyskali kolejni mieszkańcy Grudziądza.

„Obecnie, w samym tylko Grudziądzu, w zasięgu naszej sieci światłowodowej jest już niemal 3000 gospodarstw domowych. Zrealizowaliśmy już duże inwestycje na obszarze Tuszewa, Tarpna, Dębowego Wzgórza, Karabinierów, Grunwaldzkiego i Owczarek. Oczywiście wciąż pracujemy w tych regionach nad zwiększeniem naszej dostępności, jednocześnie realizując projekty w innych częściach miasta. Chcielibyśmy jak najszybciej dać możliwość korzystania z usług światłowodowych wszystkim mieszkańcom Grudziądza, jednak w tej kwestii trzeba się uzbroić w trochę cierpliwości. To inwestycja na lata.” – informuje Piotr Kwiatkowski, przedstawiciel operatora.

Jakie ulice przyłączono do światłowodu w ostatnim czasie?

Z powodu okresu zimowego prace ziemne i napowietrzne musiały nieco zwolnić. W tym czasie rozbudowie uległa sieć na terenie Tuszewa oraz okolicach Karabinierów.

W ostatnich miesiącach firma Geckonet oddała do dyspozycji klientów sieć na Dębowym Wzgórzu (przy ulicy Runa Leśnego oraz Jagodowej), przy ul. Leśnej i ul. Powstańców Wielkopolskich. Nowe odcinki sieci światłowodowej zostały także oddane przy Ulicy Mieszka I – mowa o blokach 3C, 4B, 11.

Każda osoba w zasięgu sieci światłowodowej operatora ma możliwość korzystania z Internetu o prędkości 600 Mbit/s. Jest to Internet bez limitu danych, charakteryzujący się dużą prędkością pobierania i wysyłania plików – wystarczającą dla serwisów VOD w 4k, streamingu na żywo, monitoringu i wielu innych usług wymagających wysokich transferów przychodzących i wychodzących.

Tym samym kablem odbierane są inne usługi. Poza Internetem, światłowodem dostarczana jest telewizja cyfrowa w trzech pakietach podstawowych i czterech dodatkowych, a także telefonia VoIP.

(Materiał informacyjny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

Nowa WieśNowa Wieś

1 0

Kiedy zawitacie w Nowej Wsi? 11:28, 11.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wielkie LniskaWielkie Lniska

0 0

A Wielkie Lniska mają planowane przyłączenie? 13:30, 11.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%