Niewykorzystany karny i walka do ostatniej minuty – Olimpia Grudziądz przegrywa

18:59, 21.09.2024 Jakub Balbuza Schiemann Aktualizacja: 10:19, 22.09.2024
Skomentuj
reo

Olimpia Grudziądz w 10. kolejce Betclic 2. ligi uległa z rewelacja ligi Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Wynik został otwarty dopiero po pół godzinie gry, kiedy to 19-letni Jakub Lis pokonał golkipera biało-zielonych. Pogoń Grodzisk Mazowiecki zdołała utrzymać przewagę jednej bramki do końca pierwszej części meczu, a biało-zieloni zeszli do szatni z bramką straty.

Druga połowa przyniosła nam wiele emocji. Pogoń poszła za ciosem i w 61. minucie doprowadziła do dwubramkowego prowadzenia po bramce Karola Noiszewskiego. Jednak dziewięć minuty później Olimpii udało się wywalczyć jedenastkę. Podszedł do niej Tomasz Kaczmarek, ale na nieszczęście strzał gracza Olimpii został obroniony.

Grudziądzanie się nie poddali i nadal walczyli, aby zdobyć bramkę kontaktową. Starania Olimpii w końcu się opłaciły i w 76. minucie biało-zieloni, a dokładnie Szymon Krocz zdobył bramkę na 2:1.

Ten stan utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra, a Olimpia nie zdołała odrobić strat i mimo walki musiała uznać wyższość beniaminkowi. Na tę chwilę Olimpia plasuje się na 11. miejscu w tabeli tuż za plecami Świtu Szczecin.

Następne spotkanie biało-zieloni rozegrają u siebie z pierwszoligowcem z GKS-em Tychy. Będzie to spotkanie w ramach 1/32 rundy Pucharu Polski. Więcej informacji oraz relacji z meczów już wkrótce.