Zamknij
REKLAMA

Prezes Olimpii zapewnia, że licencja nie jest zagrożona

21:37, 27.05.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj 27 maja Tomasz Asensky, nowy Prezes Olimpia Grudziądz SA, spotkał się z dziennikarzami. Na początku podziękował poprzedniemu prezesowi Sylwestrowi Szałkowskiemu za duży wkład pracy w uzdrowienie sytuacji w klubie oraz za osiągnięcie sukcesu sportowego, czyli awansu do pierwszej ligi.

Prezes Asensky zapewnił, że proces licencyjny nie jest zagrożony i wszystkie wymagane dokumenty zostały przesłane. Do środy 29 maja powinno się wszystko wyjaśnić w tej sprawie. 

Sytuacja finansowa klubu nie jest dobra, ale wszystkie bieżące sprawy są regulowane. Dużym obciążeniem dla klubu są natomiast zaległości finansowe z lat poprzednich i bez pomocy miasta ciężko będzie dopiąć budżet. Zdaniem nowego prezesa, aby drużyna normalnie funkcjonowała w pierwszej lidze potrzebne są środki na poziomie 4 mln zł rocznie. 

Jeżeli chodzi o drużynę, to na pewno będzie rotacja zawodników, ale trenerem na kolejny sezon prawdopodobnie pozostanie Mariusz Pawlak, z którym uzgadniany jest właśnie kontrakt. 

Na nasze pytanie co dalej z prokurentem spółki, który był jedną z przyczyn odejścia poprzedniego prezesa usłyszeliśmy, że są to sprawy osobiste pomiędzy tymi osobami.

Prezes Asensky zaznaczył jednak, że nie będzie tolerował działań niezgodnych z prawem i wszystko musi być transparentne.

Jak będzie w tym przypadku? Przekonamy się wkrótce.

Przypomnijmy, że prokurent Marian Pyszora wspierał Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego w kampanii wyborczej do samorządu i w wyborach prezydenckich. W spółce miejskiej czuje się doskonale, świadczy dla niej swoje prywatne usługi i pobiera wynagrodzenie dorównujące prezesowi. Ponadto zgodnie z pismem Prezydenta Grudziądza z grudnia 2018 do spółek miejskich, kto jest we władzach spółki z udziałem miasta nie może prowadzić działalności gospodarczej i musi składać oświadczenie majątkowe. W przypadku prokurenta Olimpii Grudziądz SA jest inaczej - nie złożył oświadczenia majątkowego oraz prowadzi działalność. Prezydent w tym piśmie również przywołuje hasło - transparentność.

[ZT]72891[/ZT]

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz