Crossowa rywalizacja biegaczy była widowiskowa

17:44, 07.04.2019 Z.O. Aktualizacja: 20:15, 07.04.2019
Skomentuj

Blisko 200 osób wzięło udział w II edycji Delfin Cross Run 2019. Start i meta zlokalizowane były w Ośrodku Wczasowym „Delfin” w Białym Borze, a rywalizacja przebiegała na dwóch dystansach – 10 i 5 kilometrów.

Trasa biegu miała charakter crossowy i wiodła malowniczymi drogami leśnictwa Marusza i Biały Bór. W rywalizacji na 10 km zwyciężył Mateusz Ronowski z klubu Mat Kin Run w czasie 36:56. Drugie miejsce zajął Dawid Janus z The Runners Świecie z wynikiem 37:00, zaś trzecie Maciej Krasnodębski z czasem 37:16. Wśród kobiet na tym samym dystansie triumfowała Justyna Żyła z wynikiem 45:59 przed Anetą Wojas – 46:14 oraz Anną Łucką z Akademii Biegania Grudziądz – 47:15.

Jestem totalnie zmęczona, ale mega zadowolona ze swego występu. Zupełnie się nie spodziewałam wygranej i tak dobrego czasu na mecie. Przed startem typowałam inne dziewczyny do końcowego triumfu – podsumowała Justyna Żyła, zwyciężczyni w kategorii kobiet.

W rywalizacji na 5 km najlepszy z kolei okazał się Artur Wrzeciono ze Sportowej Olimpii w czasie 19:56. Drugą lokatę zajął Tomasz Banach z wynikiem 20:00, natomiast trzeci był Jacek Gruszeczka z parkrun Grudziądz uzyskując na mecie czas 20:01.

Równie szybko z tym samym dystansem poradziły sobie panie. Wygrała Teresa Łepek w czasie 22:50. Drugie miejsce wywalczyła Dorota Gałuszka – Wtorkowy Trening  z wynikiem 23:22, a na najniższym stopniu podium stanęła Dagmara Krefta z czasem 24:59.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki, a dla trzech pierwszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych kategoriach czekały puchary.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji na naszych zawodach i przede wszystkim z faktu, że wszyscy uczestnicy biegu bardzo dobrze poradzili sobie z wcale nie łatwą trasą, na której nie brakowało kilku mniejszych i większych podbiegów. Dopisała również pogoda i wszystkim biegaczom humory dopisywały. Na wysokości zadania stanęły służby techniczne i wolontariusze i wszystkim tym osobom bardzo dziękuję za pomoc w organizacji tej imprezy – mówi Marcin Wołoszyn ze Stowarzyszenia Sport i Rekreacja Delfin, które było głównym organizatorem biegowych zmagań.