Zamknij
REKLAMA

Prezydent gratuluje wioślarzom sukcesów na Mistrzostwach Europy

21:01, 05.06.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W środę, 5 czerwca Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski spotkał się z Prezesem Henrykiem Wichrowskim i jego podopiecznym z Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz. Prezydent oficjalnie pogratulował grudziądzkim wioślarzom ostatnich sukcesów na Mistrzostwach Europy.

Prezydent pogratulował świeżo upieczonym srebrnym medalistom Mistrzostw Europy – juniorowi Bartoszowi Bartkowskiemu i Mateuszowi Wilangowskiemu. Słowa uznania skierował również do Marty Wieliczko, która od lat z sukcesami reprezentuje nasze miasto na zawodach wioślarskich, a która tym razem otarła się o podium Mistrzostw Europy. Gratulacje odebrali także trenerzy – Krzysztof Zieliński i Jakub Urban.

„Bardzo się cieszę, że grudziądzcy wioślarze mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. W imieniu wszystkich mieszkańców naszego miasta serdecznie wam dziękuję i gratuluję. Życzę kolejnych osiągnięć – w tym również tych olimpijskich” – mówił Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Podsumowanie ostatnich osiągnięć grudziądzkich wioślarzy:

W dniach 18-19 maja 2019 r. w niemieckim Essen odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów we wioślarstwie. W zawodach wziął udział zawodnik Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz, Bartosz Bartkowski, który wraz z kolegami z reprezentacji Polski w konkurencji męskiej ósemki ze sternikiem zdobył srebrny medal. W finale Polska osada zaczęła spokojnie, ale stopniowo przesuwała się coraz wyżej. Na finiszu biało-czerwoni stoczyli dramatyczną i wygraną walkę z Rosjanami o srebro. Czas Polaków - 5:48.38, czas rywali - 5:48.39. Na pierwszym miejscu dopłynęła osada z Niemiec z czasem 5:46.08.

W zakończonych w niedzielę 2 czerwca 2019 r. w Lucernie Mistrzostwach Europy Seniorów we wioślarstwie wystąpiło dwóch zawodników Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz – Mateusz Wilangowski i Marta Wieliczko. 

Znakomity występ zanotowała osada czwórki bez sternika w składzie z Mateuszem Wilangowskim, która wywalczyła srebrny medal z czasem 05:53.90. Lepsi byli tylko Brytyjczycy (05:53.90). Brąz dla osady z Niemiec (05:56.08).

Marta Wieliczko tym razem zakończyła zawody bez medalu. Polska osada czwórki podwójnej kobiet uplasowała się na IV miejscu z czasem (06:20.24). Wygrały Niemki (06:16.69), przed Holenderkami (06:17.08) i Ukrainkami (06:18.82).

Inne osiągnięcia:

  • Bartosz Bartkowski – medalista Mistrzostw Polski;
  • Mateusz Wilangowski – medalista Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich – 5 miejsce;
  • Marta Wieliczko – medalistka Mistrzostw Świata, Pucharu Świata, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Polski;
  • Wymienieni zawodnicy otrzymują stypendia sportowe.

Trenerem Marty Wieliczko jest Jakub Urban, który jest również trenerem kadry narodowej wioślarzy. Trenerem Bartosza Bartkowskiego i Mateusza Wilangowskiego jest Krzysztof Zieliński. (UM)

[ZT]72949[/ZT]

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz