Zamknij

Marcel Montrymowicz z Grudziądza Mistrzem Województwa Warmińsko-Mazurskiego

12:14, 13.10.2020 | J.R
Skomentuj Marcel Montrymowicz z lewej, Ludwik Grzelak z prawej
REKLAMA

W dniach 9-11.10.2020 na jeziorze Czos w Mrągowie odbyły się żeglarskie regaty pn. "Mistrzostwa Bazy Mrągowo" oraz Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W klasie 420 wystartował Marcel Montrymowicz (OKŻ Olsztyn), mieszkaniec Grudziądza i wychowanek KST Elektryk Grudziądz. Wraz ze sternikiem Ludwikiem Grzelakiem (OKŻ Olsztyn) zawodnicy wywalczyli tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego, na drugim stopniu podium stanęli w rywalizacji "Mistrzostw Bazy Mrągowo" w kategorii mężczyzn, a na trzecim w kategorii Open.

Impreza zamyka sezon w kraju i jest okazją do podsumowania rankingu Pucharu Polski. W tym sezonie Marcel i Ludwik zajęli 3 pozycję w wyżej wymienionym rankingu.

Za niecałe dwa tygodnie chłopcy wystartują Mistrzostwach Świata i Europy, najważniejszej w tym roku imprezie, która miała się odbyć latem, ale z przyczyn pandemii została przeniesiona na drugą połowę października. Regaty odbędą się w miejscowości San Remo we Włoszech.

Dotychczas największym osiągnięciem tego sezonu jest zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w Sprintach, które odbyły się sierpniu na jeziorze Niegocin w Giżycku.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%