Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu już w sobotę

09:43, 02.06.2022 | .
Skomentuj Marcin Jędrak Dyrektor Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego, fot. Jerzy Różycki
REKLAMA

W tym roku Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego odbędą się już 4 czerwca, a więc w najbliższą sobotę. Warto wiedzieć, że o doborze tej daty nie przesądził przypadek, skoro w tym właśnie dniu nasz słynny mistrz olimpijski obchodziłby swoje 71. urodziny.

Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego odbywają się już po raz 41. Łatwo można policzyć, że pierwsza tego rodzaju impreza miała miejsce w roku 1982. 41-letnia impreza ma już swoją rangę i swoją tradycję. To największe biegowe wydarzenie w Grudziądzu. W tym roku weźmie w nim udział 400 biegaczy z całego kraju. Będą też goście zagraniczni.

41. Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego odbywać się będą z udziałem 2000 dzieci z obszaru całej Polski. Na Biegi przyjadą bowiem przedstawiciele społeczności uczniowskich szkół podstawowych noszących imię Bronisława Malinowskiego, w tym Szkoły Podstawowej nr 7 z Grudziądza, szkół z Działdowa, Warlubia i Jędrzejowa. Dzieciom zapewnione zostaną dodatkowe atrakcje, takie jak choćby różne konkursy. Ciekawostką niech będzie fakt, że najmłodsza uczestniczka imprezy ma 2 lata, a najstarszy jej uczestnik jest mężczyzną w wieku 85 lat. Między nimi zachodzą więc 83 lata różnicy, co odpowiada aż czterem pokoleniom. Czyni to Biegi imprezą wielopokoleniową.

Bieg główny wystartuje o godz. 11:00 ze Stadionu Miejskiego im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu. Z kolei biegi rodzinne, dziecięce i młodzieżowe rozpoczną się od godz. 10:00. Zapraszamy też na profil FB Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego:

W związku z organizacją 41 Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego, w dniu 4 czerwca mogą wystąpić chwilowe opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej w obrębie miasta.

Także 4 czerwca, o godz. 9.45, pod pomnikiem Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu odbędzie się krótka uroczystość upamiętniająca 71. rocznicę urodzin naszego Olimpijczyka, na którą zapraszamy tych wszystkich, którzy w sposób symboliczny chcieliby uczcić jego pamięć.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Brak słówBrak słów

1 0

I zabawa dla grudziądzkiej patologi 13:22, 02.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzczęśliwościSzczęśliwości

1 0

Tak dalej 14:52, 02.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%