Zamknij
REKLAMA

Stypendia i nagrody Prezydenta Grudziądza dla klubów sportowych

10:58, 09.07.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Do 31 stycznia można było składać wnioski o stypendium, nagrodę i wyróżnienie dla zawodników, jak również trenerów i działaczy wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej w roku 2019. W wyznaczonym terminie wpłynęło 117 wniosków na podstawie których Prezydent Grudziądza przyznał: stypendia sportowe dla 68 zawodników, nagrody pieniężne dla 19 zawodników, 17 trenerów oraz 3 działaczy sportowych oraz wyróżnienie dla 1 działacza sportowego.

Wśród wyróżnionych znaleźli się zawodnicy, którzy w 2019 r. zdobyli medale na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata.

Na sfinansowanie stypendiów i nagród sportowych w budżecie miasta Grudziądza została zarezerwowana kwota w łącznej wysokości 172.810,00 zł. Stypendia będą wypłacane od maja do września w kwotach o różnej wysokości, w zależności od zdobytych wyników.

Pomoc w formie stypendiów, nagród i wyróżnień ma na celu wspieranie rozwoju osób fizycznych szczególnie uzdolnionych sportowo.

Zgodnie z zapisami Uchwały Nr XXXV/28/17 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe lub działalność sportową, aby otrzymać stypendium sportowe kandydat musiał spełniać określone warunki: mieszkać na terenie gminy-miasta Grudziądz lub być zawodnikiem klubu sportowego mającego siedzibę i działającego na terenie gminy-miasta Grudziądz, uprawiać dyscyplinę mającą szczególne znaczenie dla gminy-miasta Grudziądz, określoną lub dyscyplinę zaliczaną do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich, bądź zająć od I do VIII miejsca w igrzyskach olimpijskich, igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy lub zająć od I do III miejsca w mistrzostwach Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych albo zająć od I do III miejsca w rozgrywkach ligowych szczebla centralnego w grach zespołowych o zasięgu ogólnopolskim.

W tym roku z powodu ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski nie mógł osobiście podziękować sportowcom na corocznej Gali Grudziądzkiego Sportu. Jednak krótkie podsumowanie ciężkiej pracy naszych sportowców i osiągnięć prezentuje krótki filmowy spot.

Kluby sportowe, których zawodnicy i trenerzy otrzymali stypendia i nagrody Prezydenta Grudziądza:

 • Klub Wioślarski „Wisła”
 • Międzyszkolny Klub Sportowy
 • Klub Sportowo-Turystyczny „Elektryk”
 • Miejski Klub Sportowy „Start”
 • Centrum Rehabilitacji im. Biskupa Jana Chrapka
 • Autonomiczna Sekcja Tenisa Stołowego „Olimpia – Unia”
 • Autonomiczna Ludowa Kolarska Sekcja „Stal”
 • Grudziądzki Klub Sportowy „Olimpia”
 • UKS Arm Fanatic Sport
 • Grappler Grudziądz
 • Michał Marciniak

Autorem filmu jest grudziądzanin Jacek Piotrowski, operator filmowy realizujący relacje sportowe dla największych telewizyjnych kanałów sportowych.
 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz