Zamknij
REKLAMA

Sukcesy kolarzy z Grudziądza na mistrzostwach Polski

11:26, 13.07.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend (9-11 lipca) w Szczecinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Jak zwykle ze znakomitej strony pokazali się młodzi zawodnicy ALKS Stal Grudziądz.

Reprezentanci naszego klubu wywalczyli aż dziesięć medali, z czego cztery były z najcenniejszego kruszcu. Po złoto sięgnęli Maja Tracka w omnium, Radosław Laskowski w keirinie, a także drużyny sprinterskie juniorek oraz młodzieżowców. Dziewczęta jechały w składzie Maja Tracka, Karolina Urban i Julia Włodarczyk, natomiast ich starsi koledzy w zestawieniu Cezary Łączkowski, Adam Janeczek, Maciej Fąk.

Na dorobek medalowy złożyły się też dwa miejsca na drugim stopniu podium, które przypadły w udziale drużynom juniorskim – w wyścigu na dochodzenie juniorek (Maja Tracka, Zuzanna Chylińska, Karolina Urban, Wiktoria Milda), a także w sprincie drużynowym juniorów (Tomasz Dobrzyński, Gracjan Dąbrowski, Radosław Laskowski).

Z wywalczenia trzecich lokat cieszyli się natomiast Cezary Łączkowski w sprincie indywidualnym młodzieżowców, Maja Tracka w tej samej konkurencji wśród juniorek, Karolina Urban i Zuzanna Chylińska, które rywalizowały w madisonie, oraz drużyna w wyścigu sprinterskim w składzie Damian Kwiatkowski, Michał Rząca i Przemysław Deręgowski.

Łącznie zatem zawodnicy ALKS Stal Grudziądz wywalczyli 10 medali (4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe).

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Tak dalejTak dalej

6 0

Szczęścia życzyć 12:46, 13.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KolarzKolarz

5 0

Tylko żeby kolarzom przypadkiem nie pomagał nikt z ratusza tym bardziej pełnomocnik d/s sportu T.Smolarek bo nic dobrego z tego nie będzie.Na razie tylko zamyka drzwi i gasi światło w degradowanych klubach. 16:55, 13.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

2 0

Od wielu lat nasi kolarze należą do czołówki zawodników w Polsce, a w CG o torze ani widu ani słychu 07:00, 14.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%