Zamknij
REKLAMA

Mała książka - wielki człowiek

07:50, 25.09.2018 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Biblioteka Miejska w Grudziądzu przyłączyła się do ogólnopolskiego, pilotażowego projektu dla trzylatków realizowanego w ramach kampanii „Mała książka - wielki człowiek”.

W projekcie biorą udział:

  • Dział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28,
  • Filia nr 1 przy ul. Nauczycielskiej 19,
  • Filia nr 7 przy ul. Chopina 33,
  • Filia nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Ponadto za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Warto dodać, że badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego organizatorem jest Instytut Książki.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz