Zamknij

Uderzył w kierującego motorowerem i uciekł z miejsca zdarzenia

12:20, 15.01.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W Łasinie grudziądzcy policjanci likwidowali skutki kolizji drogowej, w której auto osobowe uderzyło w kierującego motorowerem. Na miejscu mundurowi zastali tylko pokrzywdzonego, który prowadził jednoślad, bo sprawca uciekł. Kierujący daewoo tico, który spowodował stłuczkę jednak niedługo czuł się bezkarny. Funkcjonariusze szybko ustalili, gdzie go szukać. 47 – letni mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania, był pijany. Wkrótce policjanci skierują sprawę do sądu. Mężczyzna jest podejrzewany o spowodowanie w stanie nietrzeźwości kolizji drogowej i oddalenie się z miejsca zdarzenia.

Wczoraj (14.01.2019) około godziny 6.00 rano pojazd daewoo tico na ul. Dworcowej w Łasinie uderzył w kierującego motorowerem. Prowadzący auto osobowe uciekł, na szczęście mężczyzna kierujący jednośladem wyszedł z opresji cało i nie wymagał pomocy medycznej.

Skutki zdarzenia likwidowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego grudziądzkiej jednostki. Niestety pokrzywdzony nie zapamiętał numerów rejestracyjnych pojazdu sprawcy. Mężczyzna jednak przekazał mundurowym kilka innych cennych wiadomości na temat winowajcy. Funkcjonariusze umiejętnie je wykorzystali i już po godzinie od rozpoczęcie czynności zapukali do drzwi sprawcy. W miejscu zamieszkania policjanci zatrzymali 47 – letniego mężczyznę, który był pijany. Funkcjonariusze na terenie posesji wykonali oględziny pojazdu marki Daewoo Tico, który stał już w garażu. Samochód był uszkodzony. Sprawca szybko przyznał się do spowodowania zdarzenia. Winowajca dodał też, że obawiając się konsekwencji z uwagi na spożyty wcześniej alkohol uciekł. Mężczyzna został doprowadzony do posterunku w Łasinie, gdzie kilkakrotnie sprawdzono jego trzeźwość alkomatem. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kilka badań jakie przeprowadzano umożliwi ustalenie stanu trzeźwości w chwili zdarzenia. Lekkomyślnemu kierowcy policjanci odebrali prawo jazdy. Wkrótce jego zachowanie rozpatrzy sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo o jakie jest podejrzewany, spowodowanie kolizji drogowej i ucieczka z jego miejsca to wykroczenia, za które też poniesie odpowiedzialność. (policja.pl)

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%