Zamknij

Bakterie grupy coli w wodzie. Komunikat sanepidu w Grudziądzu

08:48, 20.11.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grudziądzu przekazuje komunikat o jakości wody pochodzącej z wodociągu zakładowego w Wielkich Lniskach. 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grudziądzu informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu zaopatrującego miejscowość Wielkie Lniska, gm. Grudziądz, stwierdzono obecność bakterii grupy coli.

Woda jest warunkowa przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania zalecane rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).

Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grudziądzu po otrzymaniu prawidłowych wyników badania wody, kolejnym komunikatem zawiadomi o zmianie jakości wody.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone